“Kirli ellere karşı mücadelemiz sürecek”

Çanakkale’de bir çocuğun istismar edilmesi iddiasıyla açılan davanın ikinci duruşması, dün Çanakkale Adliyesi’nde görüldü. Duruşma öncesi adliye önünce toplanan vatandaşların desteğiyle UCİM tarafından basın açıklaması yapıldı.

“Çocuklar için verdiğimiz bu mücadelede sesimize ses katmak için sizi birlik olmaya davet ediyoruz” diyerek duyarlı vatandaşları adliye önüne çağıran UCİM (Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği), burada bir açıklama yaptı.

CHP’li Meclis Üyelerinin, CHP Kadın Kolları örgüt üyelerinin ve Çanakkaleli duyarlı vatandaşların destek amaçlı katıldığı basın açıklamasının ardından 14.30’da duruşma başladı.

UCİM İl Temsilcisi Şehpal Ovalı, derneğe ihbarda bulunulduğu için bilgileri olan bir taciz duruşması için adliye önünde buluştuklarını belirterek, “Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği olarak takip ettiğimiz tüm davalarımızda olduğu gibi bu davamızın da sonuna kadar takipçisi olacağız.” dedi.

OVALI: “İSTİSMAR FELAKETTİR”

Derneğin çalışmalarından bahsederek açıklamasına başlayan Ovalı, şu ifadelerle devam etti:

“Bugün duruşması yapılan bu dosyamızda ve takipçisi olduğumuz diğer tüm dosyalarımız da sanığın en yüksek cezayı almasını istemekteyiz. Çocuk bedenine uzanan kirli ellere karşı beraber mücadele etmemiz gerekmektedir. Mücadelemize ve çocuklarımız için güzel ve yaşanılabilir bir gelecek kurabileceğimize olan inancımız sonsuzdur. Bu inanç doğrultusunda başarana kadar devam edeceğimizden kuşkunuz olmasın. Bizler UCİM olarak diyoruz ki; İSTİSMAR FELAKETTİR. ÇOCUK SUSMAYACAK, UCİM HİÇ SUSMAYACAK.”

Basın açıklamasının ardından eyleme katılanların bir kısmı duruşmayı takip etmek üzere adliye salonuna gitti.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com