Halk Otobüsü Cayır Cayır Yandı

Yolcu almak için durağa giren, Çanakkale Belediyesi’ne ait özel halk otobüsünde yangın çıktı. Bir anda etrafı kaplayan alevler korku ve paniğe neden olurken erken tahliye edilen otobüsteki yolculardan yaralanan kimse olmadı. Geçen yıl da yine aynı güzergâh üzerinde bir otobüs yangını daha yaşanmıştı. Vatandaşlar, “Otobüs yangını Çanakkale’nin rutini haline gelmeye başladı. Bu araçları kim seçiyor? Niçin gerekli denetlemeler yapılmıyor?” diyerek yetkilileri göreve davet etti.

Sabah saatlerinde Atatürk Caddesi üzerinde meydana gelen olay Ç7 hattında yolcu taşıyan Sabit Yaman idaresindeki 17 H 0088 plakalı otobüste gerçekleşti. Yaman, durağa yanaşmak üzere olan otobüsün motorundan dumanlar çıktığını fark edince acilen aracı yanaştırıp yolcuları tahliye etti. Kısa süre içinde dumanlar yerini alev toplarına bırakırken olay yerine gelen Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, yanan aracı kısa sürede söndürdü.

Olayın ardından bölgeye gelen emniyet ekipleri caddeyi tek yönlü olarak trafiğe kapattı. Ürkütücü olayda ölen ya da yaralananın olmaması içleri rahatlatsa da akıllarda kullanılamaz hele gelen otobüsün neden böyle arıza verdiği sorusu kaldı…

Vatandaşlar, “Otobüs yangını Çanakkale’nin rutini haline gelmeye başladı. Bu araçları kim seçiyor? Niçin gerekli denetlemeler yapılmıyor?” diyerek yetkilileri göreve davet etti.

Ayrıntılar gelecek…WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com