“Görüntü ve gürültü kirliliğini minimuma indireceğiz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘yerel seçimlerde bayrak ve afiş kullanılmaması’ gerektiğiyle ilgili çıkışının artık AK Parti’li bazı isimler de Erdoğan’ı destekler niteliklerde paylaşımlarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşan yerel seçimlerle ilgili flaş bir açıklama yaptı. Erdoğan, her seçim döneminde etrafın bayraklarla, parti afişleriyle donatılmasının oldukça ilkel olduğunu ve 31 Mart Yerel Seçimlerinde Ak Parti olarak bu anlayışı terk edeceklerini söyleyerek “Her seçim döneminde sokaklarımızın her yeri parti bayraklarıyla, afişlerle donatılır. Biz bununla ilgili bir düzenleme yaptık ama kimse buna riayet etmiyor. Tamamen partilerin ve adayların görünürlüğünü sağlamaya yönelik bu davranış, güç gösterisi olarak devam etti. Günümüzde buna ihtiyaç yok. Bunu tabi ilkel buluyoruz artık. Hava açık reklamcılığı, internet mecrası partilere çok geniş imkanlar sunuyor. AK Parti olarak 31 Mart seçim döneminden başlayarak gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini terk ediyoruz” şeklinde konuştu.

Erdoğan’ın bu çıkışını pek çok AK Partili isim de destekledi. AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız da bu isimlerden biriydi. Yıldız, Cumhurbaşkanı’nı destekleyen açıklamasını Facebook üzerinden “Ak Parti’den tarihi karar! Mahalli idareler seçiminde eski propaganda alışkanlıklarını bırakacağız. Direklerde bayrak süslemesi yapmayacağız. Görüntü ve gürültü kirliliğini minimuma indireceğiz” sözleriyle yaptı.

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com