Gökhan: “Sloganımız: Derman Belediyeciliği”

Çanakkale Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Belediye Başkan Adayı Ülgür Gökhan, adaylığının kesinleşmesinin ardından bu sabah basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Büyük Truva Otel’de gerçekleştirilen toplantıya Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık ile gazete ve televizyon temsilcileri katıldı.

GÜNEŞHAN: “ÇANAKKALE’MİZE YAKIŞIR BİR EĞİLİM YOKLAMASI YAPILDI”

Adaylık süreci değerlendirmesi yapan Başkan Güneşhan, 23 seçim bölgesinin 16’sında belediye başkan adaylarının belirlendiğini ifade etti. Güneşhan, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu ülkeye demokrasiyi getiren bir partiyiz. Çanakkale’de parti içi demokrasiyi en iyi şekilde uygulayan partiyiz. Diğer siyasal partilerde 10 yıl uygulanan çalışmaları biz Çanakkale İl Örgütü olarak Çanakkale’de Cumhuriyet Halk Partisi olarak yapıyoruz. Çanakkale’de kendi adayımızı örgütümüzün süzgecinden geçirerek belirlemiş olduk. 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler en güçlü adaylarla örgütümüzle beraber birlik beraberlik içerisinde gitmiş olacağız. Gücümüze güç katan dört aday adayımızı da kutluyorum. İlçe örgütümüze ve tüm üyelere teşekkür ediyorum. Çanakkale’mize yakışır bir eğilim yoklaması yapılmıştır.” dedi.

GÖKHAN: “54,4’ÜN ÜZERİNE ÇIKACAĞIZ”

Geçtiğimiz hafta pazar günü yapılan parti içi eğilim yoklamasını değerlendirerek konuşmasına başlayan Başkan Ülgür Gökhan ise kanser olan, yatalak olan, tekerlekli sandalyede veya hastası olan üyelerin dahi büyük bir özveri ile seçime katılım gösterdiğini belirterek üyelerin partililiğini ispat ederek demokrasiye sahip çıktıklarını kaydetti.

Yerel Seçimde “Oyumu artırarak alacağıma inanıyorum” diyen Gökhan, Çanakkale’nin büyüyüp gelişmesinin CHP’nin lehine olduğunu, Çanakkale’ye gelen insanların hangi görüşten olursa olsun kentin bu yaşamının devam etmesini istediklerini belirtti. Kentin huzurunun çok önemli olduğuna vurgu yapan Gökhan, “Bu huzuru bozmamak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

HEDEF: SOSYAL VE EKONOMİK KALKINMA!

Yeni dönemde sloganlarının “Derman Belediyeciliği” olduğunu vurgulayarak sözlerine devam eden Başkan Gökhan, bu dönem alt ve üst yapı çalışmalarından ziyade sosyal ve ekonomik kalkınma için çalışılacağını kaydetti. Ekonomik sıkıntıların olduğu bir dönemde seçime gidildiğini kaydeden Gökhan, kooperatifçiliğe verecekleri önem ve öncelikle kentin kültürel ve sosyal gelişiminin yanı sıra ekonomik gelişimini de hedeflediklerini ifade etti. Gökhan, “Kırsal kalkınma amacıyla hem üreticinin desteklenmesi hem de halka uygun fiyata ürün verilmesi noktasında çalışıyoruz. Belediye meclis üyeliklerinde ona göre arkadaşlarımızı tespit ediyoruz.” derken kooperatifleşmenin yalnızca tarımsal alanda değil, enerji ve eğitim alanlarında da yapılacağını da vurguladı.

Başkan Gökhan, konusmasının ardından basın mensupları sorularına da cevap verdi.

Eylem Gözeldere

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com