Gökhan: “Sloganımız: Derman Belediyeciliği”

Çanakkale Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Belediye Başkan Adayı Ülgür Gökhan, adaylığının kesinleşmesinin ardından dün sabah basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Büyük Truva Otel’de gerçekleştirilen toplantıya Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık ile gazete ve televizyon temsilcileri katıldı.

GÜNEŞHAN: “ÇANAKKALE’MİZE YAKIŞIR BİR EĞİLİM YOKLAMASI YAPILDI”

Adaylık sürecinin değerlendirmesi yapan Başkan Güneşhan, 23 seçim bölgesinin 16’sında belediye başkan adaylarının belirlendiğini ifade etti. Güneşhan, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu ülkeye demokrasiyi getiren bir partiyiz. Çanakkale’de parti içi demokrasiyi en iyi şekilde uygulayan partiyiz. Diğer siyasal partilerde 10 yıl uygulanan çalışmaları biz Çanakkale İl Örgütü olarak Çanakkale’de Cumhuriyet Halk Partisi olarak yapıyoruz. Çanakkale’de kendi adayımızı örgütümüzün süzgecinden geçirerek belirlemiş olduk. 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler en güçlü adaylarla örgütümüzle beraber birlik beraberlik içerisinde gitmiş olacağız. Gücümüze güç katan dört aday adayımızı da kutluyorum. İlçe örgütümüze ve tüm üyelere teşekkür ediyorum. Çanakkale’mize yakışır bir eğilim yoklaması yapılmıştır.” dedi.

GÖKHAN: “54,4’ÜN ÜZERİNE ÇIKACAĞIZ”

Geçtiğimiz hafta pazar günü yapılan parti içi eğilim yoklamasını değerlendirerek konuşmasına başlayan Başkan Ülgür Gökhan ise kanser olan, yatalak olan, tekerlekli sandalyede veya hastası olan üyelerin dahi büyük bir özveri ile seçime katılım gösterdiğini belirterek üyelerin partililiğini ispat ederek demokrasiye sahip çıktıklarını kaydetti.

Yerel Seçimde “Oyumu artırarak alacağıma inanıyorum” diyen Gökhan, Çanakkale’nin büyüyüp gelişmesinin CHP’nin lehine olduğunu, Çanakkale’ye gelen insanların hangi görüşten olursa olsun kentin bu yaşamının devam etmesini istediklerini belirtti. Kentin huzurunun çok önemli olduğuna vurgu yapan Gökhan, “Bu huzuru bozmamak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

HEDEF: SOSYAL VE EKONOMİK KALKINMA!

Yeni dönemde sloganlarının “Derman Belediyeciliği” olduğunu vurgulayarak sözlerine devam eden Başkan Gökhan, bu dönem alt ve üst yapı çalışmalarından ziyade sosyal ve ekonomik kalkınma için çalışılacağını kaydetti. Ekonomik sıkıntıların olduğu bir dönemde seçime gidildiğini kaydeden Gökhan, kooperatifçiliğe verecekleri önem ve öncelikle kentin kültürel ve sosyal gelişiminin yanı sıra ekonomik gelişimini de hedeflediklerini ifade etti. Gökhan, “Kırsal kalkınma amacıyla hem üreticinin desteklenmesi hem de halka uygun fiyata ürün verilmesi noktasında çalışıyoruz. Belediye meclis üyeliklerinde ona göre arkadaşlarımızı tespit ediyoruz.” derken kooperatifleşmenin yalnızca tarımsal alanda değil, enerji ve eğitim alanlarında da yapılacağını da vurguladı.

“BARIŞIN KENTİNE YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE…”

“2002 senesinden bu yana 2004, 2009 ve 2014 seçimlerinde aday olmak sureti ile 3 kez seçimle, 1 kez de meclisten olmak üzere 16 yıldır Belediye Başkanlığı görevini sürdürmekteyim. Görevim süresince bu kentte altyapıdan üstyapıya, parkından sosyal mekanlarına kadar, çocuğundan yaşlısına imkanlar tanıyarak, engellisine destek olarak ve sosyal yaşamı barış içerisinde, Barışın Kentine yakışır bir şekilde, bu birlikteliği, insanları dışlamadan, hiç kimseyi inancından, kimliğinden ötürü dışlamadan bu kentte insanları temsil etme yönünde görevimi yapmaya çalıştım. Bunu başarı ile yaptığıma inanıyorum. Örgütte adaylık için en çok oy bana çıktı ve Ankara’da Parti Meclisi tarafından da dün adaylığım açıklandı ve Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale adayı olarak ilan edildim. Bundan büyük bir onur duyuyorum. Öncelikle örgütüme teşekkür ediyorum. Burada konu açılmışken bir bilgi sunayım. Toplam üyemiz 4 bin 499 görünüyor. Burada gelmeyen kişi sayısı 791. Yani üyelerimizin yüzde 20’si gelmemiş. 482 kişiye de hiçbir biçimde ulaşılamıyor. Sonuç itibari ile bizim gerçek üye sayımız 3 bin 975. Sonuç itibari ile de aşağı yukarı gelmeyenlerin oranı yüzde 20. Gelmeyenleri de düşersek yüzde 75 katılım ile bu seçim gerçekleşmiş oldu.”

“YETİP YETMEYECEĞİNİ HALK SÖYLEYECEK”

“Çanakkale’de projelerimiz var ve bunları daha sonra sunacağız. Ama burada esas olan bir şey var. Çanakkale’de görev sürem zarfında en önem verdiğim konu; kentteki yaşam tarzının bozulmaması. Yani kardeşlik, barış havasının bozulmaması, insanların özgürlük, refah duygularını yaşaması için çaba göstermek. Alt ve üstyapıları yapmaya çalıştık ama dediğim gibi buradaki temel unsur, insanların bu kentte yaşama sevincini sağlamış olmak. İnsanları burada güven içerisinde hissettirmeye çalıştık. Onun için bir kez daha aday oldum. Onun için bu konuda hizmet etmeye devam etmek istiyorum. Şimdi bazı sloganlar çıkartılıyor. Yeter diyorlar. Yetip yetmeyeceğini seçimlerde halk söyleyecek.”

SLOGAN: DERMAN BELEDİYECİLİĞİ

“Bu dönemin sloganı, ‘Derman Belediyeciliği”. Biz de herkesin derdine derman olabilmek için çaba göstereceğiz. Önümüzdeki süreçte en önemli konu, alt ve üst yapılardan da ziyade sosyal ve ekonomik kalkınma konusu olacaktır. Tam da ekonomik sıkıntıların olduğu bir dönemde seçime gidiyoruz. Sıkıntı süreci de uzayıp gidiyor. Geçim şartları insanları zorlama noktasına geldi. Bu konuda da bir kampanya var. Yerel gazetelerin desteklenmesi ve yaşatılması… Çünkü basın halkın sesi, gözü ve kulağıdır. Ama aynı zamanda da halka doğru bilgileri aktarma sorumluluğu vardır. Dedikoduları değil, doğru bilgileri ulaştırma. Araştıracak, soruşturacak, sorgulayacak ve halka bunu doğru bir şekilde aktaracak ki, halkın doğru bilgi alabilme hakkını koruyalım. Önümüzdeki süreçte yerel gazetelere dediğimiz gibi destek olacağız ki, dediğim gibi halkın sağlıklı bilgi alabilme hakkını koruyalım.”

“SOSYAL ADALETİ SAĞLAYACAĞIZ”

“‘Derman Belediyeciliği’ demiştik. Yerelde kent ve kırsalın kalkınması çok önemli. Kent yaşamının yanında kırsaldaki yaşamın da desteklenmesi gerektiğini savunuyorum. Çünkü kırsallar kentle birebir iletişimi olan yaşam yerleri. Kırsaldaki yaşamın rengine renk katmak istiyoruz. Bunun için de projelerimiz olacak. Sosyal adaletin devamı için kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden görevimizi yapacağız ve sosyal adaleti sağlayacağız. Herkesin Çanakkale Belediyesinde adaletli bir biçimde haklarının korunduğunu ve dağıtıldığını hissetmesi lazım. Kentimizin huzuru çok önemli. Bu huzuru bozmadan sürdürebilmek için her türlü etkinliği sağlayacağız. Bu konuda da projelerimiz var. Bu dönemde kooperatifleşmeye yoğunlaşacağız. Bu kırsal kalkınmanın da bir parçası. Hem üreticinin desteklenmesi hem de halkın daha uygun şartlarda ürün elde edebilmesi için projelerimiz var. Burada sadece tarım kooperatifçiliği değil, enerji kooperatifçiliği ve eğitim kooperatifçiliğine de önem vereceğiz. Bunlar ile ilgili projelerimizi sunacağız. Bu kent için üniversitemiz çok önemli. Üniversitemizin ekonomiye katkısı olabilmesi için kadrolarımızı oluşturuyoruz.”

Başkan Gökhan, konuşmasının ardından basın mensupları sorularına da cevap verdi.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com