ÇTSO EMLAK DANIŞMANI MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARI DÜZENLEDİ

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Universal Belgelendirme A.Ş. işbirliğinde 5, 6 ve 7 Aralık tarihlerinde ÇTSO Kongre Fuar Merkezi eğitim salonlarında, Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 ve Emlak Danışmanı Seviye 4 sınavları gerçekleştirildi.

Toplam 29 adayın yer aldığı sınavlarda, adaylar teorik ve pratik sınavlara tabi tutularak; Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) tarafından hazırlanan Ulusal Yeterlilik kriterlere göre mesleki bilgi ve tecrübeleri değerlendirildi.

“MESLEKİ YETERLİLİK SINAVLARINDA ODAMIZI BÖLGEMİZİN SINAV MERKEZİ HALİNE GETİRDİK.”

Mesleki Yeterlilik Sınavları ile ilgili bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın bölgede en çok sınav organize eden Oda olduğunu belirterek, sadece Oda üyelerine değil bölgede faaliyet gösteren tüm şahıs ve firmaların taleplerini yerine getirdiklerini belirtti.

Genel Sekreter Sandal; “Biz Mesleki Yeterlilik Sınavları düzenlerken Çanakkale Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği ile işbirliği yaparak, sınav taleplerini tüm ilçelerde de duyurulmasını sağlıyoruz. Sınava girecek olan adayın bizim üyemiz olup olmadığına bakmıyoruz. Biz burada Çanakkale için çalışan, üreten ve emek harcayan herkese hitap ederek sınav taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz. 11 Kasım 2018 tarihinde Resmi Gazete ’de yayınlanan Tebliğ ile zorunluluk kapsamına alınan meslek sayısı 117 oldu. Biz bu 117 meslek kapsamında faaliyet gösteren kişilerin Mesleki Yeterlilik Belgesi almaları ve sınavlarda başarılı oldukları takdirde İşsizlik Fonundan karşılanan sınav ücretlerinin iade edilmesi konusunda aracılık ediyor, bürokratik işleri üzerimize alıyoruz.” dedi.

“MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTEYEN HERKES ODAMIZ İLE İLETİŞİME GEÇEREK BİLGİ ALABİLİR VEYA BAŞVURU YAPABİLİR.”

Genel Sekreter Sandal, sınav açacak sayıda yeterli başvuru olduğu sürece Oda bünyesinde sürekli sınavlar düzenlenebileceğine değinerek, Mesleki Yeterlilik sınavlarının mesleğini layıkıyla yerine getiren kişilerin değerini öne çıkararak, o meslekle hiçbir ilgilisi olmayan ve piyasa fiyatlarının çok altında iş yaparak haksız rekabet ortamı yaratan kişilerin bu vesile ile zaman içinde ayıklanmasına yardımcı olacağını söyledi.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com