Geleceğin Altın Ayaklarına Altın Değerinde Tavsiyeler

“Kadına yönelik şiddet” konusunda hassasiyet gösteren Beşiktaş JK Çanakkale Futbol Okulu tarafından kulübün minik sporcularına ders niteliğinde tavsiyeler verildi.

Beşiktaş JK’nin Çanakkale Futbol Okulu Genel Koordinatörü Atıl Çamer Hoca, okulun gençlerine, “Şiddet ve Kadına yönelik şiddet” temasıyla ders niteliğinde tavsiyeler verdi. Çamer Hoca, yaptığı konuşmada fiziksel olarak zayıf birine şiddet uygulanmanın aşağılık bir şey olduğunu vurguladı.

“‘Kadına Şiddet Kırmızı Çizgimizdir’ temasıyla; çocuk gelinler, okutulmayan kız çocukları, kadınlara karşı fiziksel ve ruhsal şiddet, kadın cinayetleri, kadınlara negatif ayrımcılık gibi her türlü şiddet ve eşitsizliğe dikkat çekmek için gösterilen tepkilere, Beşiktaş JK Çanakkale Futbol Okulu olarak biz de katılıyoruz.” diyen siyah – beyaz sevdalılarının bu hareketi, tüm sporculara örnek oldu.

AMAÇ: İYİ BİREY VE İYİ FUTBOLCU YETİŞTİRMEK

Atıl Çamer Hoca, sporcu gençlere tavsiye niteliğindeki konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Olduğunuz ortamda herhangi bir durumda bir şey olursa, siz müdahale edeceksiniz. Okulda bir arkadaşınız bir kız arkadaşınıza kötü davrandığı zaman veya şiddet uyguladığı zaman siz tepki vereceksiniz. Önlemini almış olacaksınız… ‘Kadına şiddet’ dediğimiz şey, dünyada yapılan en aşağılık şeydir. Sen fiziksel olarak kuvvetli olabilirsin, senden fiziksel olarak zayıf olan birine karşı şiddet uygulamak kadar aşağılık bir şey olamaz.”

Konuşmasının sonunda “Biz de burada zaten iyi birey, iyi öğrenci ve iyi futbolcu yetiştirmeye çalışıyoruz değil mi?” diye soran Çamer Hoca’ya öğrenciler hep bir ağızdan “Evet” cevabını verdi.

Eylem Gözeldere

 

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com