Dokuz, KAM’18’e katıldı

İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Antalya’da düzenlenen KAM’18 Kongresi ve Fuarı’na katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’yle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının işbirliğinde düzenlenen “KAM’18 Kongresi ve Fuarı” 29 Kasım – 01 Aralık 2018 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi.

Antalya’daki Turizm Merkezi Belek’te düzenlenen programın açılışına, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu, Genel Müdür Yardımcısı Ali Odabaş, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’yle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

KAM’18 Kongresi ve Fuarı’nda, kütüphane, arşiv ve müzelerde bulunan kültürel mirasın korunması, gelecek nesillere aktarılabilmesi, bu alanda çağdaş bilgi ve teknolojilerin etkin kullanımı, iletişim teknolojileri, restorasyon, konservasyon, içeriklerin sunumu, vizyoner bina ve ekipmanları, yeni hizmet modelleri ve yeni standartların geliştirilmesi hususları tartışıldı.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com