Madenciler Unutulmadı

4 Aralık Dünya Madenciler Günü kapsamında Twitter üzerinden madencilere destek mesajı veren siyasetçiler, bu özel günde maden işçilerinin yanlarında olduklarını yinelediler.

4 Aralık Dünya Madenciler Günü sebebiyle pek çok siyasi Twitter üzerinden madencilere destek veren mesajlar attılar. Madencilerin çalışma koşullarının daha iyi bir seviyeye çıkarılmasının temenni edildiği mesajlardan bazıları şöyleydi:

Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu:

“Ülkemizin kalkınmasında çok büyük öneme sahip maden sektöründe hizmet eden, yerin yüzlerce metre derinliklerinde alın terini ülkemizin ve milletimizin geleceğine adayan bütün madencilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan:

“Emeğin, alın terinin mesleği Madencilik alanında çalışan emekçi dostlarımı gösterdikleri sabır ve çaba için kutluyor, ihmallerin ürünü maden kazalarının son bulmasını diliyor ve yitirdiğimiz koca yürekli yiğitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum.

CHP Çan Belediye Başkanı Adayı ve Geçmiş Dönem Çanakkale Milletvekili Bülent Öz:

“Madencilik bir ülkenin kalkınma ayaklarından birisidir. Ülkenin ekonomik damarlarıdır. Çevreye duyarlı, iş güvenliği, işçi sağlığı ve çalışma koşullarının iyileştirildiği bir anlayışla Madenciler Günü kutlu olsun.”

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com