Seminerin bu haftaki durağı Çanakkale oldu

Çanakkale’de “Bu işi Haydar Baş ve Kadrosu Yapar” konulu seminer düzenlendi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Başkanlık Divanı toplantısında alınan karara istinaden Türkiye’nin tüm illerinde Bağımsız Türkiye Partisi kurmaylarının konuşmacı olarak katılacağı “Bu işi Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosu yapar” konulu haftalık konferanslar serisinin bu hafta durağı Çanakkale idi.

Bu kapsamda BTP Çanakkale İl Başkanlığı tarafından organize edilen seminerin konuşmacıları BTP MYK Üyesi Gazeteci Yazar Murat Çabas, BTP MYK Üyesi Program Yapımcısı Aslan Kamer, Çanakkale İl Başkanı Şehabettin Kısa ve BTP Biga İlçe Başkanı İmadettin Baykurt oldu.

Türkiye’nin çözülemez kabul edilen sorunlarla bocaladığını belirten BTP Çanakkale İl Başkanı Şehabettin Kısa “Zifiri karanlık bir atmosferde, tam da umutların tükendiği bir dönemde biz bu konferanslardan birini bugün Çanakkale’mizde gerçekleştiriyoruz. Bugün Türkiye birçok problemle aynı anda uğraşmaktadır. Ekonominin hali ortada… O halde, artık problemleri çözemeyenlere değil, çözecek olanlara fırsat verilmelidir. Açık ve net söyleyebiliriz ki bu işi yapsa yapsa sadece Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosu yapar, başkaları asla yapamazlar.” dedi.

BTP Biga İlçe Başkanı İmadettin Baykurt “Atatürk vatan demektir, bayrak demektir, tam bağımsızlık demektir, birleştirici harçtır. Genel başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş Bey, “Hoşgeldin Atatürk” isimli eseriyle bütün oyunları bozmuştur. Atatürk’ün kısa sürede gerçekleştirdiği bütün başarıları Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli ile taçlandırmanın zamanı gelmiştir.” diye konuştu.

“Atatürk olsaydı 2. Dünya Savaşı olmazdı.”

Atatürk hayatta olsaydı 2. Dünya Savaşı’nın da olmayacağını söyleyen BTP MYK Üyesi ve Program Yapımcısı Aslan Kamer “Atatürk; ayrı bir fikre, ayrı bir millet anlayışına, ayrı bir devlet anlayışına ve ayrı bir Cumhuriyet anlayışına sahip olan Dünya’daki tek liderdi. Bu yüzden o olsaydı 2. Dünya savaşı olmazdı. Bir milletin; siyasi anlamda bir fikri, ekonomik anlamda bir fikri veya manevi ya da maddi anlamda ayrı bir fikri yoksa o millet yok olmaya mahkûmdur.” dedi. Kamer; sözlerine şöyle devam etti:

“Bugün ne oldu? Diyorlar ki; Haydar Hoca yine haklı çıktı, Haydar Hoca haklı çıkmadı o zaten hep haklıydı. Sen bugün cebindekini kaybettin diye bağırıp çağırıyorsun. Dinin, vatanın, namusun elden gittiği zaman Nerdeydin sen? Yoktun. Bir tek Haydar BAŞ ve Kadrosu vardı. Evet, bu yüzden yaparsa sadece bu kadro yapar ” diyerek sözlerini tamamladı.

“Ülkemiz Stagflasyona gidiyor”

BTP MYK Üyesi Gazeteci Yazar Murat Çabas

“Sayın ekonomi bakanımız Berat Albayrak ‘Doları düşürdük ‘diyor. Peki, doların düşmesi nasıl oldu? Eski Devlet Bakanı Işın Çelebi ‘Türkiye’ye kaynağı belirsiz 17 milyar dolar para girdi.’ dedi. Aslında kaynağı belli. Büyüme düşecek işsizlik ve buna bağlı sosyal problemler artacak. Bu tablo her şeyi gösteriyor. Stagflasyona gidiyoruz. Stagflasyon nedir? Enflasyon artıyor, işsizlik artıyor, büyüme daralıyor yani sıfırlanıyor ve kepenkler kapanıyor. Buna stagflasyon deniyor. En kötü hastalıktır. Türkiye stagflasyona gidiyor. ” diyen Çabas sözlerine şöyle devam etti:

“İngilizler doları TL’ye çevirip %25 faizle TL alıyor. Yani ülkemizi faizle sömürüyorlar. Ülkemize dolar girdiği için düşüyor. Bunun bir sınırı var ve sınır dolduğu zaman ne olacak? Şimdi siz yayı geriyorsunuz. Fizikte yayın direnci vardır. Bıraktığınız zaman fırlar ve önceki seviyeden daha yükseğe fırlar. Türkiye eğer Prof. Dr. Haydar BAŞ ile beraber olmazsa! Tavuk bile bulamayacak, ekmek bulamayacak, et bulamayacaksınız. Ve Sevr’in maddeleri önümüze konulacak alacaklı olanlar alacaklarını toprak karşılığı alacak.” diyerek sözlerini bitirdi…

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com