GESTAŞ personeline “Engelli yolcularla iletişim” eğitimi

GESTAŞ Deniz Ulaşım A.Ş., hem farkındalık oluşturmak hem de hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla personeline yönelik olarak “Engelli yolcularla iletişim” temalı bir eğitim gerçekleştirdi.

GESTAŞ’ın haberine göre, kurum olarak 3 Aralık Dünya Engeller Günü vesilesiyle farkındalık oluşturmak ve hizmet kalitemizi daha da yukarılara taşımak adına iskele, güvenlik ve gemi personellerine yönelik, “Engelli yolcularla iletişim” temalı bir eğitim gerçekleştirildi.

Genel Müdürlük binasında gerçekleşen eğitimin eğitmenliğini Çalışma Sosyal Hizmetler Aile İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Psikolog Hacer Hepgül yaparken, ilk eğitime gemi personeli grubu katıldı. Personele engelli yolcularla iletişim esnasında nasıl bir tutum sergileneceği, diyalog kurarken nelere dikkat edileceği gibi konularda bilgiler verildi. Gemi ve iskeleler içerisinde, yolculuk esnasında veya gemiye biniş iniş esnasında engelli personellerin yaşadığı veya yaşaması muhtemel problemler ve birtakım yaşanmış olaylar üzerinden örneklemelerin yapıldığı eğitimde, engelli yolcuların beklentileri de göz önünde bulundurarak personele nasıl davranmaları gerektiği, uygulamalı olarak gösterildi.

Toplamda 86 personel “Engelli yolculara iletişim” eğitimi alırken bu eğitimler, gişe, güvenlik ve gemi adamları olmak üzere toplamda 280 personele daha verilecek. “Engelli yolcularla iletişim” eğitimi Aralık ve Ocak aylarında da devam edecek.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com