Firengis: “İddiamız 2-0 yapmak”

Ak Parti’de meclis üyeliği aday adaylık açıklamalarının son gününde Eceabat’ın eski dönem ilçe başkanı, partinin etkili ismi Fevzi Firengis de parti binasında il genel meclisi aday adaylığını açıkladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde (Ak Parti) dün belediye meclisi ve il genel meclisi üyelikleri için aday adaylığı başvuruları 3 Aralık 2018 tarihi (dün) itibariyle sona erdi. Son gün il genel meclisi üyeliği için aday adaylığı atılımı yapan Eceabat’ta iki açıklama birden yapıldı.

İki dönem ilçe başkanlığı yapan Fevzi Firengis’in parti ilçe binasındaki açıklamasına mevcut İlçe Başkanı Sulhaddin Aksakallı’nın yanı sıra eski dönem ilçe başkanlarından Ergun Gören ve H. Öcal Gezen, belediye başkan aday adayı Hakan Elik, kadın kolları ve gençlik kolları teşkilat üyeleri ile çok sayıda partili isim katıldı.

“BİZ KULLARA MÜCADELE, TAKDİR YARADANA”

Firengis adaylık açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Arkadaşlarımızın hepsi birbirinden kıymetli… Eceabat’ın iki tane il genel meclisi var. Normalde hiçbir parti iki tane çıkartamıyor. Bizim iddiamız 2-0 yapmak. Kazanamayız diye peşin hükümlü olmaya gerek yok. Hedefimiz 2-0’ı yakalamak olmalı… Mücadelemizi o şekilde vereceğiz. ‘Biz kullara mücadele, takdir Yaradana’ diyoruz. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Partimiz, Eceabat’ımız, merkezinde ve 12 köyünde yaşayan, bütün insanlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Allah hayırlara vesile kılsın diyorum.”

Partinin kıdemli ismi, açıklamanın ardından tebrikleri kabul etti ve günün anısına toplu poz verildi. Firengis’in, Eceabat’ın siyasi hoşgörü iklimini yansıtması adına davet ettiği Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) belediye başkan aday adayı Engin Karataş, İyi Parti İlçe Yöneticilerinden Refik Gül ve çok sayıda davetli de açıklamada yerini aldı.

AK Parti Eceabat’ta Belediye Başkanlığına aday adaylığı başvurusunda bulunan isimler; Aslı Derse, Hakan Elik, Ali Karaman, Cemil Çetin olurken, İl Genel Meclis Üyeliği için aday adayı olan isimler ise İlker Güven, Ömer Akgün, Yavuz Keskin ve Fevzi Frengis oldu.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com