“Engelsiz bir Türkiye ve Dünya diliyoruz”

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan, engelli meslektaşlarının durumlarına dikkat çekti.

Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Şarlan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Hukuk devleti için çabalayan biz Avukatlar, devletin sosyal vasfını da önemsemekteyiz. Bunun da devletin engelli vatandaşlarımıza özen göstermesinden geçtiğine inanmaktayız. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bu hassasiyetimizi bir kez daha dile getirmek isteriz.

Engellilerimizin hukuk eğitimleri de diğer eğitim branşlarında olduğu gibi zorluklarla doludur. Engelli Avukatlarımızda birçok engelli meslek sahibi gibi zorluklar yaşamaktadır. Adliye binalarının birçoğu,  birçok kamu binası gibi engellilerin beklentilerinden uzaktır. Engellilerin adalet hizmeti almasında karşılaştıkları engeller ise oldukça çoktur.

Çanakkale Barosu, bünyesindeki engelli meslektaşlarına olduğu gibi tüm engelli vatandaşlarımıza yönelik duyarlılık taşımaktadır. Bu vesileyle engelli vatandaşlarımıza yönelik özveriyle faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere engelli tüm bireylere iyi dileklerimizi ve saygılarımızı sunar, engelsiz bir Türkiye ve Dünya dileklerimizi paylaşırız.

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com