DÜŞÜN YAKAMIZDAN

MHP düşmanı, malum gazetenin başlığı. T.C.’nin geri getirilmesi için yapılan oylama sonucu şöyle: CHP evet, HDP hayır. MHP çekimser, İP evet. Neymiş? MHP tabelalardaki T.C.’nin geri gelmesini istemiyormuş. Yalanınız batsın. İnsanda kızaracak bir yüz olmalı. Haberi okuyanlar haliyle “Yok yahu. Olamaz. MHP buna karşı çıkmaz” diyeceklerdir. Aynen öyle. MHP asla ve kat’a böyle bir şey yapmaz. MHP düşmanlarının yaptığı dalavere. Bunu MHP ile bağdaştırmak için aklını kaybetmek gerek. MHP’nin var oluş amacı; Türkiye Cumhuriyeti ibaresinin, Ne Mutlu Türküm Diyene sözünün dağlara, taşlara, gönüllere kazınmasıdır. Ama İP denilen parti, kamuoyunu yanıltmak için algı operasyonlarına devam ediyor. Yahu, Tarla Kongresi yaptınız. Tel örgülerin ardından MHP’ye tuzaklar kurdunuz. Olmadı işte. Siz bir siyasi parti olduğunuzun farkında değilsiniz herhalde. Kendi işinize bakın. MHP’yi karalamak için kurulmuş bir dernek değilsiniz. Bizim, sizinle bir işimiz yok. Allah çarşınıza pazar versin. Muhatabımız bile değilsiniz.

TC MESELESİ

Bu mesele nedir? Nasıl oluşmuştur. Efendim, bu İP denilen Parti, MHP’nin verdiği kanun tekliflerini, meclis araştırması olarak gündem getiriyor. En son, tabelalarda T.C. ibaresinin yeniden konulması için araştırma önergesi veriyor. Araştırma önergesi neye yarar? Araştırmaya yarar. Peki, T.C.’nin geri getirilmesini sağlar mı? Sağlamaz. Ne gerekir? Kanun gerekir. MHP kanun teklifi vermiş mi? Vermiş. Peki derdiniz nedir? Siz de bir kanun teklifi hazırlayıp, meclise sunun. Üstelik bu araştırama önergesini verdikleri gün, 40 milletvekiline sahip oldukları halde, o günkü oturumda kendilerinin 8 milletvekili var. Hem araştırma önergesi vereceksiniz, hem de meclise gelmeyeceksiniz. Yok, öyle üç kuruşa beş köfte. Dönüp dolaşıp, MHP’nin kanun teklifi olarak verdiği EYT, infazda indirim,3600 ek gösterge gibi konuları, iş olsun torba dolsun, millet MHP’yi bunlara karşıymış gibi algılasın. Başka bir şey bulun. Millet artık yemiyor sizin bu katakullilerinizi. Şu anda anketlerde 2,8 oranında oy oranına sahip görünüyorsunuz. Enerjinizi, bunu yükseltmek için kullanın. Ha unutmadan tarlada olağanüstü kongre yapılmasına karar veren, Ankara 2. İcra Hâkiminiz Burhan Boz, FETÖ davasından 8 yıl hapis cezası almış. Hatırlatalım dedik.

BOŞVERİN, GÜLÜN

İP’çiler, TİP çiler, TİPİ TİPÇİLER, İPSİZler, her kim ne yaparsa yapsın. Umursamayın. Gülüp geçin. Buyurun. Bugünkü fıkralarımız trafikten.

4 araba aynı anda aynı kavşağa girerlerse ‘Geçiş Üstünlüğü’ hangisine aittir? Ön tamponu bükülmüş kalın kromajlı boruyla güçlendirilmiş, kaputunda 2 çelik boynuz olan yan kapılarında ‘Silah öldürmez ben silerim!’ yazan siyah kamyonete…

***

Görme özürlü yaya karşıdan karşıya geçerken yavaşlar mısınız?

Neden yavaşlayayım ki? Nasılsa plakamı alamaz.

***

Siste araba kullanmak zorunda kalsanız ne kullanırsınız? Sizin arabanızı..

***

Ağır trafiği nasıl açabiliriz? Ancak ağır silahlarla…

***

Trafik polisi olmanın en zor yanı nedir? Bütün gün boyunca ‘Hissizi’, ‘Aldırmaz’ı oynamak, etrafa sanki her şey çok normalmiş gibi bakabilmek.

Sağlıcakla kalınız.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com