Ceylan’dan Kozçeşme’ye ziyaret

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, köy ziyaretleri kapsamında Biga’nın Kozçeşme köyünde vatandaşlarla bir araya geldi.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Biga Kozçeşme köyünü ziyaret ederek kıraathanelerde vatandaşlarla bir araya geldi.

CHP’li Ceylan, 2 milyon hektar mera alanının 2002 yılından bu yana yok olduğunu hatırlatarak,  “Samanı ithal eden ülke haline gelmiş durumdayız, meralar yok oldukça hayvancılık zarar görmektedir” diye konuştu. CHP’li Ceylan nüfusumuzdaki artışa bağlı artan gıda ihtiyacını, ithalatla karşılama eğiliminde olan iktidarın, ülkenin tarımla uğraşan kesimlerinin sorunlarını çözmekten uzak olduğunu belirterek, “AKP politikaları ile Türk çiftçisi değil, Somali çiftçisi, Arjantin çiftçisi kalkınıyor” diye konuştu.

AKP iktidarının çiftçilere yapılacak destekleme ödemeleri için Tarım Kanunu’nda belirtilen oranda ödenek ayırmadığını hatırlatan Ceylan, “Tarım, üreticileri lehine programlamaz ve gerekli planlamalar yapılmaz, tarımsal üretim süreçlerini piyasa koşullarına terk edersen et, saman, buğday, bakliyat ithal eden ülkeler ligine yükselirsin” dedi. Tarım alanlarındaki daralmanın da çiftçinin üretimden geri çekilmesine bağlı olduğunu savunan Ceylan, üreticinin her alanda desteklenmesi gerektiğini kaydetti.

CHP’li Ceylan’ın Kozçeşme köyünde yaptığı temaslara İlçe Başkanı Atilla Diren, İl Genel Meclisi Adayları Levent İrez, Hakkı Sezen ve ilçe yöneticileri de eşlik etti. Ceylan temaslarının ardından Kozçeşme’den ayrıldı.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com