Şarlan Yargı Reformu Toplantısı’nda

Çanakkale Barosu Başkanı Avukat Bülent Şarlan, TC Adalet Bakanlığı tarafından Ankara Hakimevi’nde düzenlenen Yargı Reformu Stratejisi Toplantısı’na katıldı.

Toplantıya, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ve Baro Başkanları, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin ve çok sayıda davetli katıldı.

Toplantı hakkında konuşan Başkan Avukat Bülent Şarlan; ”Avukatlık mesleğinin sorunları, Hukuk eğitimi, Hukuk alanındaki mesleklere giriş sistemi, Savunmanın güçlendirilmesi, Yargıya güven ve memnuniyet, Yargının hızlandırılması, Alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemleri, Yargı harçları, Adli Yardım konularında Baro Başkanları olarak meslektaşlarımızın yaşadığı sorunları ve bu sorunların ne şekilde çözülebileceğini, çözüm yollarının neler olabileceği konularında düşüncelerimizi tüm ilgililere aktardık. Toplantı sonucunda; Hukuk Fakültelerini bitirip avukat, hakim, savcı ve noterliğe başvuracak olanlara Devlet Yeterlilik Sınavının geleceğine, bu sınavda barajın her meslek grubu açısından aynı olacağına ve avukatlara yeşil pasaport verilmesi konusunun artık çözüleceğine olan inancım artmıştır.” dedi.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com