Sandıktan Gökhan çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin eğilim yoklaması dün saatler 19.00’u gösterdiğinde tamamlandı. 3 bin 3 üyenin sandığa gitmesi ile yapılan yoklamada, sandıktan büyük bir farkla Ülgür Gökhan ismi çıktı. CHP Çanakkale’de Belediye Başkan Adayını belirlemiş oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Belediye Başkan Adayını belirlemek için üye bazında eğilim yoklamasını dün Çataltepeliler Derneği’nde yaptı. 3 bin 3 üyenin oy kullandığı sandıklardan, 1779 oy alarak açık ara farkla Ülgür Gökhan çıktı. Celal Karakaş 763 oy, Ömer Faruk Mutan 366 oy, Necmi Akyalçın  62 oy aldı. Sonuçlara göre Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, beklentinin altında kaldı. Mutan’ın almış olduğu oy sayısı, Çataltepeliler Derneği’nin dışında şaşkınlık yarattı. Belediye Başkanı ve Çanakkale Belediye Başkan Adayı olan Ülgür Gökhan’ın sandıkta en yakın takipçisi Celal Karakaş oldu. Ülgür Gökhan diğer Belediye Başkan Aday adaylarının almış oldukları oyun toplamından fazla oyla zaferini ilan etti.

“CHP bugünden itibaren seçim çalışmalarına başlayacaktır”

Konuyla ilgili Başkan Gökhan, “Bugün CHP Olarak demokrasi şöleni şeklinde bir süreç yaşadık. 3000 bini aşkın üyenin çoğunluğunun oyunu alarak eğilim yoklamasında aday seçildim. Önümüzdeki seçimlerde aday olarak ortaya çıktım. Eğilim yoklamasına karar veren başta parti meclisimize, Merkez Yönetim Kurulumuza, İl ve İlçe Başkanlarımıza teşekkür ederim. Belediye Başkan Adaylarının tespitinde eğilim yoklaması yapılmasını ısrarla mutlaka eğilim yoklaması yapılması ve tüm üyelerle olması noktasında ısrarlı davrandık. Üç ilde eğilim yoklaması yapıldı. Sinop, Çanakkale ve Bilecik. Dolayısı ile şunu gördük, bu güzel bir yöntem. Partililerimizin çoğu geldi, oylarını kullandılar. Sonuç itibari ile CHP Örgütü seçim startı vermiştir. Birlikteliğin muhafaza edilerek önümüzdeki dört ayda seçimlere hazırlanacağız. Bu çok önemli hep şu söylenti vardı, şu bunu istiyor, ön seçim olacak mı olmayacak mı? Ben de tam tersine eğer tüm üyeler ile yapılırsa örgüt çok ciddi katkıda bulunacaktır. Kepez’de de eğilim yoklaması yaptık.  Kimsenin söz söylemesine gerek yok, buna örgüt karar verdi. Burada tercihini kullanan tüm partililere teşekkür ediyorum.  Katılımcı diğer üç aday adayımıza da teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte yolumuza devam edeceğiz” dedi.

SANDIK SANDIK OY SONUÇLARI

Toplamda 10 sandık kurularak kullanılan oyların dağılımı şu şekilde oldu.

1 No’lu  sandıktan 204 oy  Ülgür Gökhan,  94 oy  Celal Karakaş, 38 oy Ömer Faruk Mutan,  9 oy Necmi Akyalçın’a çıktı.

2  No’lu  sandıktan, 180 oy Ülgür Gökhan, 63 oy Celal Karakaş, 32 oy Ömer Faruk Mutan, 4 oy  Necmi Akyalçın’a çıktı.

3 No’lu  sandıktan 228 oy  Ülgür Gökhan, 78 oy Celal Karakaş, 34 oy Ömer Faruk Mutan, 3 oy  Necmi Akyalçın’a çıktı.

4 No’lu  sandıktan  156 oy Ülgür Gökhan, 51 oy Celal Karakaş, 27 oy  Ömer Faruk Mutan, 3 oy  Necmi Akyalçın’a çıktı.

5 No’lu  sandıktan 190 oy Ülgür Gökhan, 68 oy  Celal Karakaş,40 oy  Ömer Faruk Mutan,7 oy  Necmi Akyalçın’a çıktı.

6 No’lu  sandıktan 218 oy Ülgür Gökhan, 104 oy Celal Karakaş 44 oy Ömer Faruk Mutan, 13 oy Necmi Akyalçın’a çıktı.

7 No’lu  sandıktan162 oy Ülgür Gökhan, 93 oy Celal Karakaş, 44 oy  Ömer Faruk Mutan, 5 oy  Necmi Akyalçın’a çıktı.

8 No’lu sandık’tan  165 oy Ülgür Gökhan,  81 oy Celal Karakaş,  38 oy  Ömer Faruk Mutan, 10 oy Necmi Akyalçın’a çıktı.

9 No’lu  sandıktan 160 oy  Ülgür Gökhan, 78 oy Celal Karakaş, 53 oy  Ömer Faruk Mutan, 6 oy Necmi Akyalçın’ a çıktı.

10 No’lu  sandıktan 116 oy Ülgür Gökhan, 53 oy Celal Karakaş, 16 oy Ömer Faruk Mutan, 2 oy Necmi Akyalçın’a çıktı.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com