Öz’den Bilge Ceylan’a ‘Çan’ Sitemi

CHP Milletvekili ve Çan Belediye Başkan Adayı Bülent Öz, Nuri Bilge Ceylan’ın Ahlat Ağacı filminde geçen ve Çan’a küfür içeren sahnenin sosyal medyada gündem olmasının ardından yazılı bir açıklama yaptı. Öz, “Nuri Bilge Ceylan’ın bu yanlışı düzeltmesini bekliyorum. Sanatçının görevi doğduğu, büyüdüğü, yaşadığı coğrafyaya hakaret etmek olmamalı. Ceylan Çan halkından özür dilemelidir” şeklinde konuştu.

CHP Çan Belediye Başkan Adayı ve Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ, Nuri Bilge Ceylan’ın Ahlat Ağacı filminde geçen bir sahnede Çan’a karşı sarf edilen hakaret içerikli sözlere sert tepki gösterdi.

Sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulunan Öz, “Nuri Bilge Ceylan’ın yönetmenliğini yaptığı Ahlat Ağacı filminde geçen bir sahnede ilçemiz #Çan ile ilgili sarf edilen sözcükleri doğru bulmuyorum. Hangi amaçla ve nerede söylenmiş olursa olsun ilçemiz hakkında filmde edilen bu yakışıksız ifadeyi kabul etmiyorum. Nuri Bilge Ceylan’ın bu yanlışı düzeltmesini bekliyorum. Sanatçının görevi doğduğu, büyüdüğü, yaşadığı coğrafyaya hakaret etmek olmamalı. Her insanın her şehir için olumlu olumsuz düşünceleri, duyguları vardır. Bu duygu ve düşünceleri, eleştirileri, belirli bir ölçüye kadar dinlemek, medeni bir toplum olmanın gereğidir. Ancak bu duygu ve düşüncelerin ‘sövgü’ ile ifade edilmesi doğru mudur? #Çanımız ve hiçbir şehrimiz böyle yakışıksız ifadeleri hak etmiyor. İlçemizin ve hemşerilerimin duygularını inciten bu ifadeler için Nuri Bilge Ceylan Çan Halkına bir özür borçludur” ifadelerini kullandı.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com