İTTİFAK ÖCÜ MÜ?

İttifakların siyasi hayatımıza girmesi, uzun yıllar öncesine dayanmaktadır. Hatırladığımız ilk ittifak, 1991 yılında MHP, RP, Aykut Edibali’nin partisi arasında yapılmıştı. MHP’nin başında Rahmetli Alparslan Türkeş, Refah Partisinin başında ise rahmetli Erbakan Hoca vardı. MHP’nin adayları, Refah Partisi listelerinden gösterildi. Seçildikten sonra ise istifa ederek kendi partilerine geçtiler. Yine aynı yıllarda, SHP ile HDP o zamanlar DHP ya da DEP adı ile kurulu parti arasında yapıldı. Anlayacağınız ittifak öcü değil. İlk defa da yapılmıyor ama MHP ve AKP düşmanlığı bazı çevrelerin gözünü kör etmiş. Neymiş; koskoca MHP’nin lideri İstanbul, Ankara İzmir’de destekledikleri ve aday çıkarmadıkları için, oy kullanırken başka bir partinin amblemine mühür basacakmış. Bu da Türkiye’de bir ilkmiş. Neresi ilk yahu? Rahmetli Başbuğ, Alparslan Türkeş bile başka partiye oy kullanmışken, bunu söyleyenler, abesle iştigal etmektedirler. 24 Haziran seçimlerinde, Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi liderleri de, başka partinin amblemine oy kullanmadılar mı? Yarın CHP-HDP-İP arasındaki ittifakta, genel başkanlar, bazı yerlerde diğer partiye oy vermeyecekler mi? Varsa yoksa Devlet Bahçeli. Ne yaparsanız yapın. Nerenizi yırtarsanız yırtın, Sayın Devlet Bahçeli, milletin gönlünde taht kurmuş, vatan sevdalısı bir liderdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ne güzel söylemiş; “Millet sevgisinden daha büyük mükâfat yoktur.” Bizler, iktidar olmaktan, Bakan olarak atanmaktan, milletvekili seçilmekten önce, milletin sevgisine mazhar olmayı yeğleriz. Felsefemiz; Önce Vatanım, sonra Partim, sonra Bendir.

KAHKAHA

Saldırıya uğrayan kadın karakolda sanığı görür görmez “Evet. Bu o.” demiş komisere, “Oydu…Bu yüzü nerde görsem tanırım!”

Sanık “Yalan söylüyor memur bey…” demiş “Yüzümü kesinlikle görmüş olamaz çünkü o gece kar maskesi takmıştım..!”

****

Kadının biri kasabalarında kurulan panayırda şöhretini duyduğu falcının çadırına girmiş. Falcı, karanlık ve dumanlı bir ortamda önündeki ışıklı kristal topa bakarak gelecek hakkında kendisine gelen mistik haberleri iletmeye başlamış..“Bunu söylemem kolay değil ama sözü dolandırmayacağım…” demiş üzgün bir ifade ile, “Dul kalmaya hazırlan evladım… Kocan bu sene feci bir şekilde ölecek!”

Kadın, titreyerek yanan mum ışığında hafif ürpererek falcının yüzüne bakmış, kendine gelebilmek için birkaç defa derin nefes alıp vermiş, heyecandan kuruyan genzini temizleyerek

“B…Bir şey sorabilir miyim?” demiş,

“Evet?”

“Pekii… Beraat edebilecek miyim?”

Sağlıcakla kalınız.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com