“Demokrasi Şöleni Başladı”

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Kepez beldesi ile başlayan eğilim yoklamaları, demokrasi şölenine dönüştü. Belde üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği seçim hakkında değerlendirmede bulunan Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, seçimleri demokrasi şöleni olarak adlandırarak “CHP’ye yakışan, özlediğimiz fotoğraf da budur.” dedi.

Sabah 8.00’den itibaren meydanda bulunan Kepez Çiftçiler Dernek Lokali’nde düzenlemeleri yaptıklarını kaydeden CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık;  “Kepez’de Belediye Başkanlığımız için üç tane aday adayımız var. 871 CHP Kepez üyemiz oy kullanıyor. Çok yoğun, keyifli bir katılım ve heyecan var. İnsanlar birbirlerine dokunuyorlar. Aday adaylarının tüm çevreleri, destekleyenleri hep beraber özlediğimiz, katılımcı, şeffaf tabloyu Kepez’de Belediye Başkan adaylığı eğilim yoklaması şeklinde ortaya koyuyorlar. Bizleri yönetecek insanların belirlenmesine, ‘tabandan, sokaktan, mahalleden, tarladan, fabrikadan, kahveden…’ başlamak gerekiyor. Herkes burada kendi tercihlerini ortaya koyuyor. Sonuç CHP için kazanım olacak, sonuç Türkiye için kazanım olacak. Bu anlayışın tüm Türkiye’de egemen olacağı taleplerin ve tercihlerin gerçekten ortaya konulacağı, karşılık bulacağı sürece hep beraber ulaşacağız” dedi.

“DAHA DA BAŞARILI OLACAĞIZ”

Başkan Uyanık, “2019 Mart ayındaki Yerel Seçimler için parti içerisindeki heyecanı, farklılıkları ile bir arada olmayı başaran bir kitle, bir topluluk ve tüm seçmenlere umut olmamızın birinci yolu buradan geçiyor. Eğer biz bunu sağlarsak, bu noktada dik ve net durursak kaçınılmaz bir şekilde yereldeki mevcut iktidar olduğumuz yerleri koruyacağız. Daha yüksek oranda bir başarıyı elde edeceğiz. Sıkıntıda olduğumuz, az farkla kaybettiğimiz yerlerde de mutlaka daha başarılı olacağız. Türkiye’nin en fazla ihtiyacı olan nokta da burada başlıyor. Dolayısı ile bu seçimleri sadece bir aday belirleme süreci değil, insanların varlığını ifade etmesi için çok değer ve vazgeçilmez buluyoruz.”

“CHP’YE YAKIŞAN, ÖZLEDİĞİMİZ FOTOĞRAF BUDUR”

“Bu seçim takvimi, Kepez Belediye Başkanı adayımızı belirlememizle başlıyor. Önümüzdeki hafta ayın 25’inde de Çanakkale Belediye Başkan adaylığı sıralamasını belirleyeceğiz. Orada da yine beraber olacağız. Bu süreç tüm ilçe yöneticisi ve il yöneticisi arkadaşlarım ve aday adaylarımızın çok yapıcı katkıları ile çoğalıyor. Çok güzel ve keyifli bir ortam. CHP’ye yakışan özlediğimiz fotoğraf budur. Güzel şeyler olacak diyoruz. Önümüze umutla ve keyifle bakıyoruz. Bu seçimler şölenin başlangıcıdır. Şölen başladı.” dedi.

Eylem Gözeldere