Ömercioğlu, “Çanakkale’yi hak ettiği yere ulaştıralım!”

Ak Parti Çanakkale Belediye Meclisi Grup Başkanı olan Tülay Ömercioğlu dün partililerin desteği ile Çanakkale Belediye Başkan Aday Adaylığını kamuoyu ile paylaştı. Ak Parti’de Belediye Başkan Aday Adaylığına Ömercioğlu ile yeni bir isim daha eklenmiş oldu. Ömercioğlu, “Çanakkale’yi hak ettiği noktalara ulaştıralım. Çanakkale demek umut demektir. Çanakkale’yi bu azınlığın elinden kurtaralım!” vurgusunda bulundu.

Ak Parti Belediye Meclis Üyesi olan Tülay Ömercioğlu dün Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız’a aday adaylık dosyasını teslim etti. Ömercioğlu’na aday adaylık açıklamasında partililerde destek verdi. Tülay Ömercioğlu’nun basın açıklamasını okurken, ara ara duygulandığı gözlerden kaçmadı. Ömercioğlu açıklamasının başında, şu anda yoğun duygular yaşıyorum vurgusunda bulundu.

“Çanakkale’yi hak ettiği yere ulaştıralım”

Ömercioğlu yapmış olduğu aday adaylık açıklamasında, “Doğduğum, büyüdüğüm, yaşamaktan büyük keyif aldığım yıllardır farklı görevlerde hizmet etmeye çalıştığım, marka şehir Çanakkale’mizi belediyecilikte de hak ettiği hizmetlerle buluşturmak için bir umudum var.

“Çanakkale demek umut demek”

Evet Çanakkale demek umut demek, Çanakkale demek cesaret demek, Çanakkale demek memleket demek, Çanakkale demek birlikte hareket etmek demek… Partisi, görüşü, düşüncesi ne olursa olsun bu şehirde yaşayan tüm kardeşlerime diyorum ki gelin bu umudu birlikte büyütelim.

“Çanakkale’yi bu azınlıktan kurtaralım”

Hacı Bayram Veli Hazretleri diyor ki; insan, şehri inşa ederken, aslında taşın toprağın arasında kendisini inşa eder. Gönülde her ne var ise, şehir olarak görünür. Gönlü taş olanın şehri taş, gönlü aşk ile dolu olanın şehri gülistan olur. Manevi başkentimiz, işte şu karşıda yatan 253 bin şehidimizin hatırasına adeta ihanet eden, Çanakkale ruhunu hiçe sayan, kendi kişisel hırs ve egolarını Çanakkale’nin üstünde tutan bir grup azınlığın elinde adeta taş edilmektedir. Bizim buna izin vermemiz mümkün değildir. Tekrar ediyorum partisi, görüşü, düşüncesi ne olursa olsun bu şehirde yaşayan tüm kardeşlerime diyorum ki gelin Çanakkale’yi bu azınlığın elinden kurtaralım…

“Çanakkale’de nitelikli bir nüfus artışı olsun”

Biz istiyoruz ki Çanakkale merkez de bu güzelliklerden nasibini alsın. Biz istiyoruz ki Çanakkale hafif raylı sisteme kavuşsun, sabah akşam insanlarımız işlerine, evlerine okullarına rahat ulaşsın artık ulaşım sorun olmaktan çıksın. Biz istiyoruz ki meydanlarımızın sayısı artsın bu meydanların altı otopark yapılsın, otopark bu şehrin artık bir sorunu olmaktan çıksın. Biz istiyoruz ki Çanakkale kordonu bir baştan bir başa kadar uzasın kesintisiz bir kordonumuz olsun. Biz istiyoruz ki Sarıçay Çanakkale’ye yakışır şekilde imar edilsin. Buraya yakışır bir balıkçı barınağı, balıkhane, yürüyüş yolları, piknik alanları, tematik çocuk parkları inşaa edilsin. Biz istiyoruz ki bu şehrin insanları yapılacak 5 yıldızlı düğün salonlarında ücretsiz olarak düğünlerini derneklerini yapsın. Biz istiyoruz ki yapılacak kurvaziyer, yat limanlarıyla Çanakkale zaten var olan turizm potansiyelini bir üst lige taşısın. Biz istiyoruz ki bu şehir üniversite dostu bir şehir olsun 40 bin olan öğrenci sayısı 60 binleri 80 binleri bulsun, nitelikli bir nüfus artışı olsun.

“Çanakkale’yi geliştirmek istiyoruz!”

AK Parti için, şehir insanın gönlü gibidir, gönül de adeta şehir gibidir. İyi şehirler inşa edenler, gönüllere girerler; gönülleri fethedenler, güzel şehirler inşa ederler. Bizim gönlümüzde olanlar bunlar. Biz hizmet diyoruz, proje diyoruz. Biz Çanakkale’yi bir mega kent, metropol yapmaktan bahsetmiyoruz açıkçası böyle bir şeyi istemiyoruz da. Şehrin dokusunu koruyarak var olan potansiyellerini harekete geçirerek hazırladığımız projelerle Çanakkale’yi geliştirmek istiyoruz” cümlelerini kullandı.

Tunahan Ünsal