Maçı kim aldı?

Önceki gün Anafartalar Spor Salonunda Çanakkale Belediyespor ile Hakbank karşı karşıya geldi. İki denk güçlerin karşılaşmasında, kazanan taraf Boğazın Sultanları oldu.

Buraya kadar her şey normal. Boğazın Sultanları kendi sahasında ilk kez maç kazandı. Sonuca baktığımızda değil belki ama maçı izlediğimizde kimin kazandığını net söyleyebiliriz. Dünkü maçın kahramanı Teknik direktör Dragan Nesic ti. Oyuncularını öyle zamanlarda uyardı ve sarstı ki, Sultanlar kendisine gelip ardı ardına sayıları almaya başladı. Sahada olan, kenarda oyuna girmeyi bekleyen her sporcu da Teknik Direktörlerinin taktiğini sahaya iyi yansıttılar.

Hatta Dragan öyle zamanlarda ortaya çıktı ki taraftarları bile coşturup, kendilerinin önemini anımsattı. Saha içinde oyuncuları ile kurduğu diyalog, maçın tıkandığı anlarda yaptığı küçük dokunuşları, çıkmaz sokağa girildiğinde hakem ve rakibi ile yumuşak sert göndermelerini iyi gözlüyoruz. Ligde ilk çıktığımız yıl ve ligde kaldığımızda, kente de deyim yerindeyse yönetime de çok öğrettikleri olmuştu. Bunun içindir yine yönetimden bir babayiğit ortaya çıkıp bu ismi yeniden Çanakkale’ye kazandırdı.

Özdurak’a kim hesap sordu, hesabı kim verecek?

Geçtiğimiz yıl takımı ligden düşüren sözleşmesi bir türlü feshi edilemeyen Üzeyir Özdurak’a, yönetim hesap sordu mu? Görev yaptığı süreler içeresinde, takıma referans olup önce aldırdığı, ardından da kovulması için özel caba sarf ettiğini kim sordu? Geçtiğimiz sezon takımın küme düşmesine kesin gözü ile bakıldığı dönemde Çanakkale’ye gelip kariyerini riske atılacağını bilerek yardımcı olan Dragan Nesic’e Çanakkaleli Voleybol severler sahip çıkıyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Levent Çetin başta olmak üzere yönetim ve ilgililer, bu takıma sahip çıkarak mutlaka en az iki yeni sporcu daha kazandırarak, takıma güç verilmelidir. Üç mevkiye yapılacak takviye ile bu takım ve teknik ekip çok can yakar.

Güngör Yıldız