CHP’nin ilk kadın adayı Çanakkale’den

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan adaylarını ilk açıklayan parti oldu. Diğer partilerde aday adaylık başvuru süreci devam ederken, CHP’de birçok ilin, ilçenin ve beldenin adayları kesinleşti. Dün itibariyle Çanakkale’de beş belediye başkanı adayı daha belli olurken, CHP’nin ilk kadın adayı ise Çan Terzialan Belediye Başkanı Adayı Feride Demirbaş oldu.

Çanakkale’de daha önce açıklanan başkan adaylarına dün yenileri eklendi. 25. ve 26. Dönem CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, örgütün de desteğiyle Çan Belediye Başkan adaylığına atanan isim oldu. Eğilim yoklamasında fark atan Eski Ayvacık İlçe Başkanı Mesut Bayram da Ayvacık Belediye Başkan adaylığına atandı.

Ezine’ye Halil Büyükerol atanırken, Lapseki’nin Çardak beldesine de Metin Semerci atandı.

TERZİALAN BELDESİNE KADIN ADAY

Listede en dikkat çekici isim ise Çan Terzialan belde belediyesinde başkan adayı olarak Genel Merkez tarafından atanan Feride Demirbaş oldu.

1975 Trablus doğumlu Demirbaş, Çan İlçe Başkanı Av. Ümran Aydın başkanlığında yapılan belde örgütünün eğilim yoklamasında örgütün ortak görüşü ile talep edilmişti.

Kadın adaya desteğini sunan Başkan Aydın, “Terzialan beldemizin talep ve desteği doğrultusunda Parti Meclisimizin kararıyla ilk kadın başkan adayımız, Terzialan Belediye Başkan adayımız Feride Demirbaş olmuştur. Tebrik ediyor, başarılar diliyoruz. Çan ilçemizde ve Terzialan Beldemizde insan ve çağdaş toplum odaklı, nitelikli ve katılımcı sosyal belediyecilik anlayışını birlikte getireceğiz.”

Eylem Gözeldere