Organ bağışına dikkat çektiler

AK Parti Gelibolu İlçe Başkanlığı tarafından organ bağışına dikkat çekmek amacıyla bir program düzenlendi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale İl Başkanlığı Sosyal Politikalar Birim Başkanlığı bünyesinde, Gelibolu İlçe Başkanlığı tarafından Organ bağışı Programı düzenlendi.

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Sevdiğiniz için canınızı bile verebilirsiniz. Peki ya bir parçanızı? Bağışlayacağınız bir organ başka birilerinin sevdiklerine can verebilir. Kim bilir; onlarınki de bir gün sizin sevdiklerinize…

Kalbinize bir kez sorun, hayat vermek ister mi?

Bir kişi için organ nakli gerektiğinde en zor iş beklemektir. Bu beklenti hem hasta hem de hasta yakınları için hayli yorucu bir durumdur. Bağışlanan her organ kurtarılan bir hayattır. Unutmayalım ki yarın bizler de bu hastalar gibi organ nakli bekleyebiliriz. Ayrıca yüce kitabımız Kuran’ı Kerim’de de ‘Kim bir insanın hayatını kurtarırsa bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur’ ifadesi yer almaktadır. Bu kapsamda yaşam umudunu kaybetmekte olan binlerce hastamız için yeni umut pencereleri açmak üzere tüm halkımızı organ bağışı konusunda daha duyarlı olmaya ve organ bağışı yapmaya davet ediyorum.”

Bu tür kampanyaların yararlı olduğunu belirten AK Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Saime Aydoğan, AK Parti Gelibolu İlçe Başkanlığı Sosyal İşler Birimine kampanyadan dolayı teşekkür etti.