Gökhan, “Yeşil Bina inşaatı devam etmektedir!”

 

Çanakkale Belediye Meclisi’nin ikinci oturumu Perşembe günü gerçekleşti. Bütçe görüşmelerinin yapıldığı Belediye Meclisi’nde, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, şu anda Belediye bünyesinde devam eden inşaatlar ve yatırımlar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Çanakkale Belediye Meclisi’nin ikinci oturumunda konu Çanakkale Belediyesi’nin bütçesiydi. Belediye bütçesinin ve planlamalarının konuşulduğu Meclis’te, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye’nin inşaatları ve yatırımları hakkında açıklamalarda bulundu.

“Yeşil Bina inşaatımız devam etmektedir”

Başkan Gökhan, Belediye’nin inşaatları hakkında, “Destek Hizmetleri binası yapımına devam ediliyor. Zaten bina içinde bulunduğumuz bu günlerde ortaya çıkmaya başladı. O bölgeden geçerken sola baktığınızda binaları görebilirsiniz. O inşaatlarımız devam ediyor. Yeşil Binamız devam ediyor. Güneş enerji panellerimiz tamamlandı, yakında panelleri devreye sokacağız. Güzelyalı’daki arıtma tesisimiz şu anda devam etmektedir. Biye devam ediyor? O inşaatların hepsi İller Bankası tarafından kredilendirildi.

“Yeşil Bina zamanı geldiğinde bitecektir!”

Yeşil Bina ile ilgili biz hakir iş yaptığımız zaman, bu sıkıntılı sürecin başına kadar yapılıyordu. Müteahhittin hesabına paralar dört gün içerisinde geçiyordu. Sıkıntılı döneme girildiğinden itibaren İller Bankası üçte birini ödüyor. Diğer üçte ikisini altı aylık süreçte peyder peye ödüyor. Hatta biz ne yaptık? Müteahhite biz devam et dedik. Biz Yeşil Bina için kaynaklarımızdan ödeme yaptık. Kendi cebimizden Yeşil Bina için ödeme yaptık. Yeşil Bina zamanı geldiğinde bitecektir.

“Sayıştay raporu okundu, Çanakkale Belediyesi tertemiz!”

Bu inşaatlar bizim babamızın işleri değil. Yeşil Bina’da daha müteahhittin süresi dolmadı. Burada bizden kaynaklanan gecikmeler yasal olarak müteahhittin süresine eklenmektedir. Bu süreler ve gecikmeler yasal olarak düzenlenmektedir. Sayıştay raporu okundu. Çanakkale Belediyesi tertemiz!” açıklamalarında bulundu.

Tunahan Ünsal