Kedi Köyü’nde değişiklikler var

Esenler Mahallesi Barış Caddesi üzerine yapılan ve yapıldığı günden itibaren birçok kedinin konakladığı bir yaşam haline gelen Kedi Köyü’nde değişiklikler yaşandı. Ayrıca köyün kapısında bulunan ikaz cümleleri dikkat çekti.

Çanakkale Belediyesi tarafından Esenler Mahallesi Barış Caddesi üzerine yapılan Kedi Köyü uzun zamandır faaliyette bulunuyor. Bu sene içerisinde açılan köy birçok kez gazetemizde yer aldı. Köyün gazetemizde yer alış nedeni ise bölgede yaşanan kedi ölümleri olmuştu. Kedi ölümleri sorunu Belediye ekiplerinin çalışmaları sonucunda oldukça azaldı. Uzun zamandır bölgede hayatını kaybeden kedi gören vatandaş çıkmadı.

Kedi Köyü’nde geçtiğimiz günlerde yürütülen çalışma neticesinde köyün bir bölümünün üzeri kapandı. Kış aylarının giderek yaklaşması neticesinde köyün üzerinin bir bölümünün kapanması vatandaşlarca takdir gördü.

Ayrıca Çanakkale Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün kontrolünde olan köyün giriş kapısına ikaz tabelası yerleştirildi. Tabelada, “Benim sağlığım için lütfen yemek artığı dökmeyiniz!” cümleleri yer aldı. Dökülen artıkların kedilere zarar verme tehlikesi göz önüne alınarak vatandaşlar ikaz edildi.

Tunahan Ünsal