İŞKUR’dan Engelli ve Eski Hükümlüye Destek

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan, İŞKUR olarak engelli ve eski hükümlülerin iş hayatına katılımlarını kolaylaştıracak girişimlere destek vermeye devam ettiklerini belirterek “Bu konuda bir projesi olan varsa 7 Aralık’a kadar mutlaka bize başvursun” dedi.

Türkiye İş Kurumu İŞKUR, engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonuyla faydalı projeler üretmeye devam ediyor. Eski hükümlü ve engelli bireylerin iş hayatına atılımını sağlamak adına düzenlenen projeler kapsamında gerek kurumlar gerekse kişiler İŞKUR’a kendi projesiyle başvurabiliyor.

Son başvuru tarihi 7 Aralık

Konuyla ilgili olarak konuşan Çanakkale İŞKUR İl Müdür Ali Çalışkan da engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına yardımcı olabilmek için her türlü desteği verdiklerini ifade ederek şöyle dedi:

“Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları ile kendi işini kurmak isteyen engelliler ve eski hükümlüler projelerini 07 Aralık  2018 tarihine kadar hazırlayıp Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine teslim edebilirler. Biz kendilerine her türlü desteği vermeye hazırız.”