Gökhan, “Gelirlerimiz düştü!”

Çanakkale Belediye Meclisi Kasım ayı ikinci oturumu Perşembe günü gerçekleşti. Meclisin ikinci oturumunda, Çanakkale Belediyesi’nin bütçe yapılanması ve planlaması görüşüldü. Başkan Gökhan Belediye’nin ekonomik planlaması için önemli açıklamalarda bulundu.

Çanakkale Belediyesi’nin Belediye Meclisi’nin ikinci oturumu Perşembe günü saat 18.00’de gerçekleşti. Belediye Meclisi’nin ikinci oturumunda bütçe konuşuldu.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyesi’nin bütçesi hakkında, “Gelirlerimiz düşmüş gözükmektedir. Devlet’in vergi gelirleri azaldı. Bu sebepten ötürü Ankara’dan gelen kişi başına gelirlerde düşmeler meydana geldi. Birçok şirket konkordota ilan etti. Devletin vergi gelirlerinde mahrumiyet yaşanmaktadır. Maaşları ödeyememe noktasına gelmemek için mevcut giderlerimizde kısıntı yapıyoruz.

Birçok proje hazır, izinler tamam, ihale dosyaları da tamam, içme suyu arıtma tesisinin ihalesini yaptık, yer tespitini de yaptık. Adam konteynırını koydu ama ödenek sıfır. Bizim burada ödeneğimiz var ancak öncelikli olarak yapmamız gerekenler var. Tesislerimizi, binalarımızı ve yeşil binamızı bitirmeye çalışıyoruz.

Umarız önümüzdeki yıl bir rahatlama meydana gelir. Umarız bu kısıntılı ekonomik durumdan çıkarız. Ondan sonra Belediye’nin gelirleri normal seviyelere geldiğinde yatırımlar devam edecektir” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal