ÇOMÜ’den Gnçfest Geçti!

Turkcell bünyesinde bir aydır devam eden GNÇ Festivali’nin son durağı Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi oldu. Festivalde hem yarışmalar düzenlendi hem de öğrencilere hediyeler verildi.

Çanakkale On Sekiz Mart Üniversite’li(ÇOMÜ) öğrenciler, Turkcell’in başlattığı ve yurt genelinde pek çok ilde organize edilen GNÇFEST ile eğlenceye doydu. GNÇ’yi gençlere daha iyi tanıtmak ve APP’in içerisindeki uygulamaları esprili ve eğlenceli bir dille anlatmak için düzenlenen festivalde yine pek çok etkinlik düzenlendi.

İlk durağı Erzurum olan ve yaklaşık 25 bin öğrenciye ulaşmayı başaran festivalin son ayağı ise ÇOMÜ oldu. İki günlük ön iletişimin ardından sahne ve stant kurulumunu tamamlayan 50 kişilik bir ekip, cuma günü sabahın ilk saatlerinden itibaren gençlerle buluştu.

GÜNDEM’e konuşan festivalin stant ve alan sorumlusu Şeyma Dündar ise düzenlenen etkinliklerle ilgili bilgi verdi. Dündar şöyle dedi. “Amacımız tüm operatör kullanıcılarına açık bir şekilde, her öğrenciyi kucaklayan sıcak ve samimi bir etkinlik organize edebilmek. Bizler GNÇ’yi daha iyi tanıtmak ve APP’ın uygulamalarını esprili bir şekilde anlatmak istiyoruz. Onun için pek çok stant açtık. Üç boyutlu sanal gerçeklik standımız var, ayna standımız var. Bunun dışında hediyeler de takdim ediyoruz. 18-26 yaş aralığına yönelik çekilişlerimiz oluyor. Kazananlara telefon, kulaklık, stres topu gibi hediyeler veriyoruz. Şu an ilgi oldukça yüksek. 1 aylık bir turnedeydik. Bu sen günümüz olacak. Umarız buradan da karşılıklı bir memnuniyetle ayrılacağız.”

Gün boyu çeşitli etkinliklerle keyifli vakit geçiren öğrencilerin, son olarak ise akşam 7’de düzenlenecek olan ve ÇOMÜ Müzik topluluğunun vereceği konsere katılacağı belirtildi.

Esra Çanlı