Belediye düğün salonu yapılacak

Çanakkale Belediye Meclisi’nde geçtiğimiz gün Belediye bütçesi görüşüldü. Belediye bütçesi içerisinde, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Belediye Düğün Salonu için bütçe ayrıldığını vurguladı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale’deki düğün salonu eksikliği için, “Proje hazır, yer bulundu. Esenler Mahallesi’nde 75 bin metrekare içerisine salon yapılacak” vurgusunda bulundu.

Çanakkale Belediye Meclisi’nde gündem geçtiğimiz gün Belediye bütçesi oldu. Çanakkale Belediyesi’nin bütçesi masaya yatırıldı. Ak Parti Belediye Meclisi grubundan, Çanakkale’de bir düğün salonu eksikliği olduğu belirtildi. Ak Parti Belediye Meclisi Grup Başkanı Tülay Ömercioğlu, Çanakkale’de, düğün, kına gibi hizmetlerin çok pahalı olduğunu belirtti. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’da bu görüşler karşılığında, 2019 Belediye bütçesinde düğün salonu için pay ayrımı yapılmıştır dedi.

“Proje hazır, yeri de bulduk!”

Başkan Gökhan, “Düğün salonu için projemiz hazır. Yerimizi bulduğumuz an yağacağız. Düğün salonu yapmak kolay değil! Her yere pat diye düğün salonu yapılamıyor. Düğün salonu dediğinizde açık hava alanının da olması gerekmektedir. Düğün salonu dediğimizde bunun içerisinde kır düğünü de yapılabilmelidir. Şimdi 60 metrelik yol üzerinde 75 bin metrekarelik bir alanımız var. Dedik ki, o alana bir düğün salonu yapalım, hem kır bölümü olsun hem de salonumuz olsun. Düğün salonunun yanında taziye alanı da olsun dedik. Biz yeri bulduk. Yerde şimdilik hazır görülüyor. Kararı verildi, 75 bin metrekarelik alan içerisine düğün salonu yapılacaktır” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal