Altınok, “Kepez’in bağrından, her şey Kepez için!”

Ak Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok, Ak Parti Kepez Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Alper Altınok, Aday Adaylığı konuşmasında, “Vekillerimiz ile birlikte Kepez için elimizden geleni yapacağız” derken, Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, “Vatandaş Kepez’de hizmet istiyorsa Ak Parti demelidir” vurgusunda bulundu.

Ak Parti’nin Kepez’deki temsilcisi olan Belde Başkanı Alper Altınok, Cuma günü Kepez Ak Parti Belde Başkanlığı önünde aday adaylığını açıkladı. Düzenlenen aday adaylık açıklamasına, Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek ve yine bir belde başkanı olan Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş’ta katıldı.

“Bu sabah başvurumu yaptım”

Alper Altınok, düzenlenen aday adaylık basına açıklamasında, “Yaklaşık 2 buçuk yıldır gururla sürdürdüğüm Belde Başkanlığı görevimden bu sabah itibari ile istifa etim. Ne mutlu bana ki bir görevden diğer bir göreve geçmek üzere istifa ettim. Türkiye’nin en büyük beldesi olan Kepez’de Belediye Başkanlığına talip olmak için istifa ettim. Bu sabah başvurumu yaptım. Kepez’in bağrından her şey Kepez için deyip aday adaylığımı açıklıyorum.

“Vekillerimiz sayesinde elimizden ne geliyorsa yapacağız”

Kepez’de belde başkanlığı yaptığımız dönemde teşkilatımız ile birlikte birçok sosyal konuya değindik. Birçok projeye imza attık. Kepez için gerekli ne varsa siyasi sorumluluk alarak yerine getirmeye çalıştık. Birçok sorunu da proje aşamasına getirdik. Bunları yaparken de parti kişi ayırmadık, kimseyi ötelemedik. Tüm Kepez’de mahalle mahalle gezerek vatandaşlarımızı dinledik, notlar aldık. Kepez’e gelecek hizmetler ile ilgili tabi ki vekillerimizin sayesinde elimizden ne geliyorsa yapmaya çalıştık.

“Kepez ile ilgili çalışmalarımız var”

Kepez ile ilgili çalışmalarımız var. Bunları sizlere ilerleyen süreçte açıklayacağız. Niye belediye başkan aday adayı oldum? Ben Kepez’in dertlerine talibim. Ben Kepez’in sorunlarına talibim. Ben Kepez’de daha çağdaş bir belde olmak için hizmet etmeye talibim. Ben sadece makamın kapılarını değil gönül kapılarını da Kepezlilere açmaya talibim. Adaylığımız olur olmaz, her daim vatanım, milletim,  Çanakkale, Kepez ve davam için sonuna kadar üstüme düşeni yapmaya hazırım. Bugüne kadar aday adayı olmuş ve olacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

“Çanakkale’de en fazlasını istiyoruz”

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek ise, “Bu tür açıklamalar seçimin bayramıdır. 17 yıllık tarihinde bütün seçimleri kazanmış partimize bu kadar teveccüh de bulunulması normaldir. Milletvekilleri seçimlerinde amacımız iki idi, bunu başarı ile gerçekleştirdik. Şimdi daha büyük hedefimiz var. İl Genelde 3 diyoruz, Çanakkale’de en fazlasını istiyoruz.  Çanakkale bizim için nasıl özelse Çanakkale’ de bizim için öyle özeldir.  Kepez Türkiye’nin en büyük beldesidir.   Hükümetimiz her çalışmayı yapıyor ama bizim belediyecilik ayağımız eksik. Vatandaşlarımız Kepezliler hizmet istiyorlarsa AK Parti’yi tercih etmek zorundalar.  Zorundalardan ziyade biz belediyecilikte kendisini ispatlamış bir partiyiz.  O yüzden Çanakkale’de Kepez’de de tüm iddiamız ile sahalardayız” açıklamalarında bulundu.

Tunahan Ünsal