Yıldız: “O seçim, bu seçimdir!”

Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Av. Gültekin Yıldız, önceki gün eski il başkanlarından Erdener Can’ın Çanakkale Belediye Başkanlığı için aday adaylık açıklamasında Çanakkale Belediyesine ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın aday adaylığı açıklamasına yönelik değerlendirmelerde bulundu.

“16 yıldır ödenmeyen borç,  ödenmez!”

Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Av. Gültekin Yıldız, önceki gün eski il başkanlarından Av. Erdener Can’ın yaptığı Çanakkale Belediye Başkan aday adaylığı açıklamasında aynı gün gerçekleşen mevcut Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın aday adaylığı açıklamasına yönelik değerlendirmelerde bulundu. Yıldız, açıklamasında Çanakkalelilere borcu olduğunu söyleyen Gökhan’a ithafen “16 yıldır ödenmeyen borç, ödenmez.” diye konuştu.

“Biz bu seçimde iddialıyız. AK Parti’nin kaderi değişecekse, Çanakkale’nin kaderi değişecekse, o seçim bu seçimdir!” diyerek Çanakkale Belediye Başkanlığı için iddiasını ortaya koyan Gültekin Yıldız, “Bugün mevcut Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da CHP il binasına giderek aday adaylığı başvurusunu yaptı. Biraz göz attım ne diyor diye… Aklımda birkaç husus kaldı. ‘Borcum var’ dedi. Evet, Çanakkale’ye borcu var. Çanakkale’nin kaybeden yıllarından dolayı Çanakkale’ye borcu var. Şunu da söyleyeyim; Ülgür Gökhan 16 yıldır Belediye Başkanı, 16 yıldır ödenmeyen borç, ödenmez arkadaşlar!” dedi.

“Gökhan iş miş bilmiyor”

Gökhan’ın aday adaylığı açıklamasında ‘Ben bu işi biliyorum.’ demesini de değerlendiren Yıldız, “Ülgür Gökhan’ın mesleğini bilen var mı? Ülgür Gökhan, benzin istasyonu işletmecisi… Çanakkale’nin benzin istasyonu ne durumda haberiniz var mı? 8 ayda 1 milyon 50 bin TL zarar etmiş. Senin en iyi bildiğin iş benzin işletmeciliği, kirası olmayan benzin istasyonunu 1 milyon 50 bin TL zarar ettirmişsin. Golf Çay Bahçesi, Kültür dediğimiz Türkan Saylan Sosyal Tesisleri, Güzelyalı’daki tesisler… Hepsini topladığınız zaman ne oluyor biliyor musunuz? 8 ayda, 2 milyon 260 bin TL zarar ettirmiş. Ülgür Gökhan iş miş bilmiyor.”

“31 Mart’tan itibaren Çanakkale’yi AK Parti Yönetecek”

“Bugün bir şeyi de doğru söyledi. Hakkını yemeyeyim.” diyerek konuşmasına devam eden Yıldız, “‘Her şey değişiyor’ dedi. Yıldız “Evet, her şey değişiyor. Ülgür Gökhan da değişecek! Çanakkale’yi hizmetsizliğe mahkûm eden, adına belediye grubu da denen, Ülgür Gökhan’ın da bizzat liderliğini yaptığı bu grup da değişecek.  Çanakkale’yi inşallah 31 Mart’tan itibaren Ak Parti yönetecek. Çanakkale’yi hep birlikte Çanakkaleliler yönetecek.” diyerek iddiasını ortaya koydu.

Eylem Gözeldere