Rektör’den Tüp Bebek Merkezi’ne Ziyaret

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, ÇOMÜ üniversite hastanesi bünyesinde açılacak olan Tüp Bebek Merkezi’ni ziyaret etti. Acer, “Çevre ilçe ve illerdeki hastalar artık başka şehirlere gitmeden kolaylıkla tüp bebek tedavisi yaptırabilecekler” şeklinde konuştu.

Tıp dilinde interfil olarak bilinen kısırlık hastalığı çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biri. Fakat tıp dünyasında birbiri ardına yaşanan gelişmeler artık ‘kısırlığı’ bir sorun olmaktan çıkardı.

Rektör Yücel merkezde incelemelerde bulundu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulması planlanan Tüp Bebek Merkezi de bu anlamda hizmet verecek kuruluşlardan biri olacak. İnşaatı tüm hızıyla devam eden merkezi son olarak ise ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel ziyaret etti.

Merkezde incelemelerde bulunan Yücel, hastanenin Başhekimi Prof. Dr. Okhan Akdur, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Servet Hacıvelioğlu, Başhekim Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Semih Petekkaya, Hastane Başmüdürü Serap Yontar eşlik etti.

“Çanakkale halkına yakışan bir yer olacak”

Hizmete açıldığında hem Çanakkale’nin hem de çevre illerdeki interfil hastalara tedavi imkanı tanıyacak olan merkezi inceleyen Rektör Yücel sonrasında ise açıklamalarda bulundu. Yücel, “Tüp Bebek Merkezimiz, hastaneye ve Çanakkale halkına yakışan, modern ve bilimsel bir merkez olacak. Çevre il ve ilçelerdeki hastalar da artık başka şehirlere gitmeden tüp bebek tedavilerini burada kolaylıkla yaptırabilecekler” dedi.