Ersümer’den Çanakkale’nin Seçim Fotoğrafı….

Çanakkale’nin saygın, sevilen ismi Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Mustafa Cumhur Ersümer yerel basın mensuplarına yemek verdi. Ersümer, özel bir gündemi olmayan yemekte soruları yanıtladı.

Yerel basın mensupları ile yemekte buluşan Enerji ve Tabi Kaynaklar eski Bakanı Cumhur Ersümer yaklaşmakta olan yerel seçimler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Her seçimde kendisine siyasi partilerden teklifler geldiğini belirten Ersümer, yerel seçimler ile ilgili olarak ise; “Çanakkale Belediyesini CHP’den almak mümkün değil” ifadelerini kullandı. Ersümer; “Bir şeyle mücadele edebilmek için bir dayanak olması lazım. Deneyimli bir siyasetçiyim; haliyle oy oranlarını, oy verme temayüllerini biliyorum. Benim görüşüm, CHP’den Çanakkale Belediyesini almak mümkün değildir” dedi.

Ersümer “Ben buradaki açıklamamı kendimi bir yerlere koyarak yapmıyorum. Çanakkale halkının tutumlarına bakıyorum, siyasi partilerin bu tavırları ve bu yaklaşımlarına göre gördüğüm şey şu; CHP’ye karşı seçimi kazanmak çok zor ” dedi. Siyasi partilerden her seçim öncesi teklifler aldığını belirten Cumhur Ersümer; “Zaman zaman yerel ve genel seçimler öncesinde siyasi partilerden adaylık teklifleri geliyor. Bu yerel seçimler içinde geldi. Bu teklifleri değerlendirirken; kişisel fikirlerim ile ilgili olan mahremiyetimde değerlendiriyorum” dedi.

İktidar Partisi ile ilgili diyalogları olup olmadığı sorularına yanıt veren Cumhur Ersümer; “Sayın Bülent Turan beni zaman zaman törenlere davet ediyor. Bende fırsat buldukça katılıyorum. İktidar partisinden bir teklif gelirse ben Bülent Turan’a iletirim. Çünkü burada o işi yapabilecek düzeyde siyaset yapabilen Bülent Bey var burada. Benim belediye başkanlığı ile ilgili bir düşüncem yok” dedi.