“Çiftçinin derdinden çiftçi anlar”

Geçtiğimiz günlerde CHP’den İl Genel Meclisi üyeliği için aday adayı olan İsmail Gürses, Gökçalı ve Kumkale köylerinde vatandaşlarla buluştu. Kendisi de tarım ile uğraştığı için konuya birinci elden hâkim olduğunu belirten Gürses, “Çiftçinin derdinden, çiftçi anlar” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Gürses, geçtiğimiz günlerde İl Genel Meclisi üyeliği için aday adaylığı için başvuruda bulunmuştu. Gürses, Merkez ilçe köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Gökçalı ve Kumkale köylerini ziyaret eden Gürses, kendisinin de uzun yıllardır tarım ile uğraştığını söyledi. Merkez ilçe köylerindeki insanların her geçen gün daha da artan geçim sıkıntısı nedeniyle çiftçilikten vazgeçmeye başladığını belirten Gürses, “Gerek Gökçalı, gerekse Kumkale beldelerimiz çalışkan insanları sayesinde örnek olmuş yerler. Ancak emeklerinin karşılıklarını alamamaları onları başka çareler aramaya itiyor. Çiftçinin derdinden, çiftçi anlar. Sorunları birinci elden çözmek için aday oldum.” dedi.

H.Ayşe İrim