“Kadın ve Şehir” konularını ele aldılar

AK Parti İl Kadın Kolları Çevre, Şehir ve Kültür Birimi kadın ve şehir konularını masaya yatırdı.

81 ilde gerçekleştirilen ve Kadın ve Şehir konularını ele alan çalıştaylardan biri de Çanakkale AK Parti İl Kadın Kolları tarafından gerçekleştirildi.

AK Parti İl Kadın Kolları’nın haberine göre konusunda kişiler tarafından gerçekleştirilen mini atölyede şehirleşme durumunu tespit etmek, bölgesel farklılıkların nedenlerini anlamak, kadını çocuğu engelliyi öteleyen çalışmaların önüne geçmek için çözüm yolları bulunmasına katkıda bulunmak, sorunların giderilmesi için çözüm önerilerinin neler olması hususunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Düzenlenen mini atölyenin modöretörü Çevre, Şehir ve Kültür Birim Başkanı Neslihan Çakan etkinlik ile ilgili yaptığı açıklamada; “Çanakkale’de kadını, çocuğu ve engelli yaşam şartlarını nasıl daha fazla yaşanır hale getiririzi ele almak amacıyla genel merkez kadın kolları başkanlığı tarafından 81 ilde bir çalıştay yapılmasına karar verildi. İlimizde de bunun bir ayağını gerçekleştirdik. Güzel ve verimli bir toplantı oldu. Bu konuda katkı sunan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. İl Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Üstün de düzenlenen çalıştayın bundan sonraki süreçlerde de devam edeceğinin altını çizdi. Çalıştaya konusunda uzman mimar, tarihçi, çevre mühendisi ve sosyologlar katıldı.