Gökhan, “Bir kez daha kılıcımı kuşanmak istiyorum”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan yüzlerce vatandaşın desteği ile dün CHP Merkez İlçe Başkanlığı’na aday adaylık dosyasını teslim etti. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan şu andan itibaren resmi olarak Çanakkale Belediye Başkanlığı için aday adaylığını ilan etmiş bulundu. Başkan Gökhan yüzlerce CHP’liye yapmış olduğu konuşmasında, “Çanakkale halkına verdiğim sözleri unutmadım. Ben bu işi biliyorum, tekrar kılıcımı kuşanmak istiyorum!” vurgusunda bulundu.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan dün saat 12.30’da eşi Hale Gökhan ile birlikte CHP İl Başkanlığı’na geldi. Çanakkale Belediye Başkanlığı aday adaylığı için hazırlamış olduğu dosyasını Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık’a sundu. Dosya sunulduktan sonra sıra vatandaşa hitap etmeye geldi. CHP İl Başkanlığı önünde Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı desteklemek için yüzlerce vatandaş hazır bulundu.

“Çanakkale halkına verdiğim sözleri hiçbir zaman unutmadım”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan kendisini desteklemeye gelen vatandaşlara CHP İl Başkanlığı önünde hitap etti. Başkan Gökhan yapmış olduğu aday adaylık konuşmasında, “Bugün hep birlikte barışın ve özgürlüklerin kenti haline getirdiğimiz Çanakkale sokaklarında attığım her adımda, soluduğum her nefeste, size verdiğim sözleri asla unutmadım. Çanakkale için tutkulu hedeflerimizin, yalnızca bu kent için değil, tüm dünyaya örnek olacağını biliyorum. Bu kentte yaşayan herkes, her zaman olduğu gibi Çanakkaleli olmaktan gurur duyacak. Bizler barışın kenti Çanakkale felsefesini önce Türkiye’ye sonra dünyaya yayacağız. Benim için Belediye Başkanlığı, kafamı yastığa koyduğumda açta, açıkta hemşerim var mıdır diye kaygı duyabilmeyi, bu sabah okuluna aç giden öğrencimiz olmuş mudur diye düşünebilmeyi gerektirir. Benim için bu işin en önemli malzemesi insandır.

“Çanakkale halkına binlerce kez teşekkür ederim”

Her şey değişiyor. Bazen zamanla, bazen insanla. Ne mutlu ki bize bu değişime her defasında uyum sağladık. Barışın kenti Çanakkale’de, milli değerlerimizden ödün vermeden, kentimizin dokusunu bozmadan, kent ruhunu koruyarak, herkesin huzur içinde yaşamasının güvencesi olduk. Bu mutluluğu bana yaşattıkları için tüm Çanakkale halkına binlerce kez teşekkür ederim.

“İnsanın refahını her şeyin üzerinde tuttum”

Çanakkale için önce insan ve katılımcılık ilkelerinden asla vaz geçmedim. İnsanı ve insanın refahını her şeyin üzerinde tuttum. Yollar, alt yapılar tamamlanır ama asıl olan insanın mutluluğudur. Çanakkale’yi hep birlikte ülkemizin en yaşanılası kentlerinden biri yaptık. Çanakkale uzun yıllardır yapılan akılcı yatırımlarla, yüzünü aydınlığa dönmüş siz çağdaş insanlarıyla bugün bir Avrupa kenti ayarındadır. Kimse Çanakkale’de kendisini öteki hissetmiyorsa, Sosyal Demokrat belediyeciliğin bunda çok büyük bir katkısı vardır.

“Kılıçları kuşanarak mücadele edeceğiz”

Bu şehre borcumu ödemek için, Çanakkale’nin adını daha yukarılara taşımak için içimde dipdiri bir heyecan ve faydalı olma azmi var. Ben bu işi biliyorum. Hem de iyi biliyorum. Bu iddia ile bir kez daha kılıcımı kuşanmak istiyorum. Kılıçları kuşanarak mücadelemiz kentin rantına göz koyanlara karşı olacaktır.

Tunahan Ünsal