Kepez’de Troya’lı Seramik Sergisi

Troya Yılı kapsamında düzenlenen sanatsal etkinliklere bir yenisi daha ekleniyor. Seramik Sanatçısı Tuba Korkmaz, 15 Kasım Pazartesi günü Turhan Mildon Kültür ve Sanat Merkezi’nde “Troya’dan İthake’ye Yolculuk-2” isimli sergisi ile görsel bir şölen sunacak.

Kepez Belediyesi’nin haberine göre Turhan Mildon Kültür ve Sanat Merkezi, 15 Kasım Pazartesi günü saat 17:00’da Tuba Korkmaz’ın “Troya’dan İthake’ye Yolculuk-2” isimli seramik sergisinin açılışına ev sahipliği edecek. Sergi 15 Kasım – 23 Kasım tarihlerinde 10:00 ve 16:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Troya Yılı kapsamında art arda düzenlenen kültürel etkinliklerden biri olacak serginin yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Tuba Korkmaz Kimdir?

Tuba Korkmaz, 2006 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsünde “Kimlik-Bellek” başlıklı eser metni ile sanatta yeterlik derecesi almıştır. Şu anda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmakta olan sanatçı, daha önce 2018 “Odysseus Gemileri” Seramik Sergisi Devlet Güzel Sanatlar Galerisi/Çanakkale, 2016 “Ferhat ile Şirin” Resim-Seramik Sergisi Foyart Galeri/Ankara, 2008 “Sobe”Seramik Sergisi Armagrandi Hotel/ Çanakkale, 2008 Ben+Kadın Seramik Sergisi Devlet Güzel Sanatlar Galerisi/ Çanakkale, 2007 Rengigül Sanat Galerisi Bozcaada/Çanakkale kişisel sergilerini açmıştı.