Gökçeada gemilerine ne oluyor?

Pazar günü meydana gelen “pervaneye lastik sıkışması” arızasının ardından bugün de Kabatepe’den Gökçeada’ya 15.00 seferini yapmak üzere olan Gökçeada 1 adlı gemide motor arızası meydana geldi. Eceabat’a yönlendirilen yolcuların Çanakkale’den getirilen bir gemi ile adaya ulaşım sağlanacak.

Adahaber17 muhabiri Çetin Sevim’den alınan bilgiye göre; sürekli arıza anonsu yapılan gemiye bindirilen yolcular ve araçlar kısa sürede tahliye edilerek Eceabat’a yönlendirildi.

“ECEABAT’TAN DİREK SEFER YAPILACAK”

GESTAŞ tarafından yapılan sıcak açıklamada şu ifadelere yer verildi: 06 Kasım 2018 Salı günü Kabatepe-Gökçeada hattında Kabatepe’den saat 15.00 seferi için hareket etmek üzere olan filomuzda bulunan Gökçeada 1 gemisi, sevk sisteminde yaşanması muhtemel bir problem tahmin edildiğinden dolayı sefere alınmamıştır. Filomuzda bulunan bir başka gemimizle saat 16.00 sıralarında Eceabat İskelesi’nden Gökçeada’ya direkt seferimiz gerçekleştirilecektir. Yolcularımıza önemle duyurulur.”

Güncelleme:

BAŞKAN ÇETİN SERT KONUŞTU

4 Kasım Pazar günü Gökçeada’ya 9.00 seferini yapmaya çalışan 57. Alay gemisinde meydana gelen arıza sebebiyle bir açıklama yapan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, iki gün geçmeden Gökçeada1 gemisinde de meydana gelen arıza nedeniyle sert konuştu. Siyasi rant elde etmeye çalıştığı iddiaları üzerine Çetin, “Ben siyasi rant elde etmeye çalıştığım için mi iki gün geçmeden yeniden bir arıza meydana geldi?” diye sordu.

Eylem Gözeldere