Çan’ı Yasa Boğan Ölüm

Çan 18 Mart Termik Santrali’nde dün yaşanan patlama sonucu hayatını kaybeden 29 yaşındaki Ferdi Mutlu, sevenlerini yasa boğdu.

Çan’da yaşanan termik santral patlamalarına bir yenisi daha eklendi. Dün akşamüzeri yaşanan patlamada Ferdi Mutlu isimli bir vatandaş hayatını kaybederken Onur Terzi ise ağır yaralandı.

Terzi’nin tedavisi Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde devam ederken Ferdi Mutlu’nun ölümü ise sevenlerini ve tüm Çan halkını hüzne boğdu.

Çevresi, arkadaşları ve taraftarı olduğu Çanspor kulübü, sosyal medyada Mutlu’nun ölümüyle ilgili acılarını dile getiren paylaşımlarda bulundular.

Valilikten açıklama geldi

Öte yandan Çanakkale Valiliği ise yaşanan üzücü patlamayla ilgili açıklama yaptı. Yazılı açıklamada şöyle dendi:

“5 Kasım 2018 tarihinde saat 17.35 sıralarında ilimiz 18 Mart Çan termik santrali kazan dairesi basınçlı su hattının henüz bilinmeyen bir sebeple kopması sonucu bir iş kazası meydana gelmiştir. Meydana gelen iş kazasında aynı işyerinde çalışan bir işçimiz hayatını kaybetmiş, bir işçimiz de yaralı olarak Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine kaldırılmıştır. Olayla ilgili olarak Çan Cumhuriyet Savcılığınca adli işlemlere başlanılmıştır. Hayatını kaybeden işçimize Allahtan Rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralı işçimize acil şifalar diliyoruz.”

Aytaç Güç – Esra Çanlı