Yerli ve Milli Başarı Hikâyesi

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan dün Sağlıklı Yaşam Parkı’nda Dünya Şampiyonu Ümit Burunlular ile bir araya geldi. Başkan Gökhan, Ümit Burunlular ziyaretinde, “Tesis bizden, hocalar bizden, şampiyon Çanakkaleli. Bu tamamen yerli ve milli bir başarı hikayesidir” vurgusunda bulundu.

Dün saat 15.00’te Şehit Kıvanç Kaşıkçı Sağlıklı Yaşam Parkı’nda Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Dünya Şampiyonu Ümit Burunlular ile bir araya geldi. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile Şampiyon Ümit Burunlular’ın bir araya geldiği Sağlıklı Yaşam Parkı’nda CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, Belediye Meclis Üyesi İbrahim Can Ergun, Çanakkale Belediyespor Başkanı Levent Çetin ve Çanakkale Belediyespor koçu Dragan Nesic’te hazır bulundu.

“Çanakkale adı dünyada bir kez daha duyulmuştur”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan konuyla ilgili ,”Ümit Burunlular, Antalya’da 17-18 Ekim tarihlerinde yapılan Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasında hem sağ kolda hem sol kolda dünya şampiyonu oldu. Rakipleri öyle yabana atılacak rakipler değildi. Rakipler ayrıca genç rakiplerdi. Ümit Burunlular katıldığı şampiyonada dünya şampiyonu oldu. Bu camiada, Çanakkale Sakatlar Derneği Başkanı olarak bu şampiyonaya katılması, Çanakkale’de engellilerin fırsat verildiğinin de göstergesiydi. Bizim çok başarılı bir engelli basketbol takımımızda var. Bunun gibi branşlarda bütün engellilerin başarılı olabileceğini Ümit Burunlular bize göstermiştir. Bu şampiyonluk Çanakkale’nin adını da dünyaya bir kez daha duyurmuştur.

“Ben bu şampiyonluktan oldukça memnunum”

Bu tesis Çanakkale Sağlıklı Yaşam Parkı’dır. Şehit Kıvanç Kaşıkçı’nın adının verildiği bir merkezdir burası. Yerli hocalarımız ile Ümit Burunlular burada çalışmıştır. Mekan bizden, hocalar bizden, bu tamamen yerli ve milli bir başarıdır. Ben çok sevindim, çok mutluyum. Burunlular’ın başarılarının devamını dilerim” dedi.

“Bu başarı herkese armağan olsun”

Dünya Şampiyonu Ümit Burunlular ise, “Ben önce başkanıma teşekkür ederim. Çanakkale’de spor yaparken önceden bir ekipmanımız yoktu. Böyle bir kompleks yapılması bizim için oldukça önemlidir. Her şampiyonada ya sağ kolda ya sol kolda şampiyon oluyordum. Bu komplekse geldiğimden beri çalışmalarımız daha düzenli hale geldi. Burada Sağlıklı Yaşam Parkı’nda çalışan herkese çok teşekkür ediyorum. Burada bu spor salonu varken, herkesin çalışarak başarıya ulaşabileceğini düşünüyorum. Çalışarak birlikte kazandık. Bu başarı herkese armağan olsun” yorumlarında bulundu.

Tunahan Ünsal