Ülgür Gökhan “Aday Adayıyım!”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan beklenen adaylık açıklamasını yaptı. Gökhan, 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adayı…

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan yaklaşan yerel seçimler öncesi hakkındaki ‘aday mı değil mi?’ tartışmasına yayınladığı bir basın bildirgesiyle noktayı koydu. Gökhan, “İlk günkü heyecanla yeni dönemde de Çanakkale’yi, Çanakkalelilerle birlikte yönetmek istiyorum” diyerek, 7 Kasım Çarşamba günü saat 12:30’da aday adaylığı talebini iletmek için Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığında olacağını duyurdu.

“İlk günkü heyecanımı yitirmedim”

Ülgür Gökhan basın bildirgesinde şu ifadelere yer verdi:

“2002 yılında başlayan Belediye Başkanlığı görevim; 2004, 2009 ve 2014 yıllarında gerçekleşen yerel seçimlerde Çanakkale halkının büyük desteği ile bugüne dek devam etti.

Belediye Başkanlığı görevim boyunca; sosyal demokrasiden, özgürlüklerden, eşitlikten ve kendime anayasa olarak belirlediğim; birlikte yönetim, önce insan ve katılımcılık ilkelerinden asla vazgeçmedim. Kentlerin kuruluş amacı olan bir arada huzur ve güven içinde yaşamın sağlanması için azami çaba sarf ettim. Barışın Kenti Çanakkale’de popüler kültürün dayattığı olumsuzlukları en asgari düzeye indirgemeye büyük önem verdim.

Üç dönemdir taşıdığım, her şeyin üzerinde tuttuğum, bana teslim edilen bir emanet var. Çanakkale…

Kontrolsüz bir hızla büyüyen, doğayı tüketen, insanı kahvesini bile ayakta içmeye zorlayan küresel anlayışa karşı insanların birbirinin sıcaklığına sığındığı, sosyalleştikleri, el emeklerini birbirlerine sundukları sosyal korunakların ve sürdürülebilir kentsel gelişimin, kent ruhunun korunmasının önemini birinci öncelik haline getirdim. İşte bu anlayışın sürdürülebilir kılınması için 16 yıl boyunca biriktirdiklerimin yanında, ilk günkü heyecanımı hiç yitirmedim.

İlk günkü heyecanla yeni dönemde de Çanakkale’yi, Çanakkalelilerle birlikte yönetmek üzere aday adaylığı talebimi iletmek için, 7 Kasım 2018 Çarşamba günü, saat 12:30 Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığında olacağım. Varlığınız bana güç verecektir.”