Milli takımdan anlamlı zafer

Ampute Milli Futbol Takımımız Meksika’da düzenlenen 2018 Ampute Futbol Dünya Kupası’nda final maçında Angola’ya yenilerek Dünya İkincisi oldu.

Meksika’da düzenlenen 2018 Ampute Futbol Dünya Kupası’nda final maçında Angola ile karşılaşan Ampute Milli takımımız dünya ikincisi oldu. Angola ile final maçında karşılaşan milliler penaltılara kalan maçta son dakikaya kadar mücadeleyi sürdürdü.

Türkiye’de Barış Telli, Muhammet Yeğen, Fatih Şentürk ve Rahmi Özcan, penaltı atışlarını gole çevirdi. Millilerin takım kaptanı Osman Çakmak ise penaltıyı kaçıran futbolcu oldu. Kaçan penaltının ardından Angola maçı 5-4 kazandı.

Maç sonunda mikrofonlara konuşan Ay yıldızlıların kaptanı Osman Çakmak, “Türk halkı hakkını helal etsin” dedi.

“Harikasınız çocuklar”

Çanakkale Belediye Başkanı Türkiye’ye farklı bir gurur yaşatan Ampute Milli Takımımız ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Gökhan yapmış olduğu paylaşımda, “Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Takımı’mız Dünya Ampute Futbol Şampiyonası Final maçında Angola’ya 5-4 yenilerek dünya ikincisi oldu. Ampute Milli Takımıza yaşattıkları gurur için çok teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Harikasınız çocuklar” cümlelerini kullandı.

Tunahan Ünsal