MECZUPLAR ÇOĞALDI!

Son yıllarda abuk sabuk konuşan, dinimize uygun düşmeyen söylemlerde bulunan, Atatürk’e hakaret eden, kendini bilmez insancıklar türedi. Amaçları nedir? Neye, kime hizmet ediyorlar? Anlamak mümkün değil. Eskiden böyle şeyler olmazdı. Hele, üniversite hocalarından, böyle sapıkça şeyler duymazdık. Her ne oldu ise, Ay’dan mı, UFO’lardan mı gelen bir ekip, saçmalamaya başladı. Neler mi oldu? Bir bakalım isterseniz. HARRAN Üniversitesi Rektörü.2015 yılında atanmış. Üniversitede yapılan oylamada 5. Sıradaymış. Hepsini geçmiş, her ne hikmetse Rektör olmuş. Cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayndır diye yumurtlamış. Yuh yani. Kendisine sahip çıkılacağını düşünmüş ama sahip çıkan olmamış. İstifa etmiş. Oysa adamın istifası beklenmeyip, görevden alınmalıydı.

PITIRAK GİBİLER

Devletin kurumu TRT’de bir program. Sözde Doçent olan biri eviriyor çeviriyor, “Ben rüyamda Allah’ı, peygamberimizi sürekli görürüm!” deyiveriyor… Yine bir gün Allah’ı görüyor, odasına gelince masanın üzerinde Kâbe örtüsü. Bir yerlerden gelmiş işte! Bunlar ne yer? Ne içerler acaba? Kafa yapan, bunları sarhoş eden nedir? Şırnak Üniversitesi’nde daire başkanı biri Atatürk’e hakaret ediyor. Bu şuursuz, kimliksiz adamları oralara getirenler, bir kere daha düşünmeli… Ayvalık’taki bir ortaokulda bir matematik öğretmeni… Mesajlar atıyor… “Her şey Allah’ın izniyledir. Benim emin olduğum şeyden, siz de emin olun. Bırakın konuşanları, benim gönderilerimi okuyun. Dedim ya aslan uyandı. Sağa sola kaçışan yaban eşekleri gibiler. Zaten 12 Kasımda gidecek bir işiniz olmayacak. Bana uyun. Paranızı süse değil, erzaka ayırın” diye uyarıyor… Bu deliye Tarık yıldızının 11 Kasım gecesi düşeceği vahiy yoluyla bildirilmiş!“Bana uyun” diyor, “Bu dünya düzeni yıkılıp gerçek bir İslam düzeni kurulacak” diyor… Sonrada da öğretmenlikten istifa ediyor. İyicene kayışı sıyırmış. Acaba bunlar FETÖ artığı mı? Tekrar hortlamaya mı çalışıyorlar? Geçenlerde de Malatya’da da bir densiz, hadsiz öğretmen Atatürk’e “şeytan” deme cüretini gösterebilmişti… Şeytan sensin ülen. İktidara yalakalıktan başka bir işi olmayan, öğretmenlerin hakkını korumak yerine, Andımıza karşı çıkan, bir eğitim sendikası olduğu müddetçe, böyle meczuplar çıkacak. Ya Uganda Büyükelçisine ne demeli? Antik yunan kıyafeti ile29 Ekim Resepsiyonuna katılmış. Fesli Kadir buna ne kadar sevinmiştir. Ne diyelim? Allah müstehakınızı versin.

GÜLMECE

Jinekolog muayenesini bitirdikten sonra hastasına “Evet Hatice Hanım, size ‘İyi bir haberim’ var.”demiş,

“Hatice Hanım mı?” demiş kız şaşırarak, “‘İyi haber’ için teşekkür ederim de, ne o öyle? Teyze deseydiniz bari… Ben henüz evlenmemiş, 20’sinde gencecik bir kızım.”

“Tamam Hatice” demiş doktor aynı yumuşak ses tonuyla, “O zaman sana kötü bir haberim var!”

Sağlıcakla kalınız.