Kepez’de çocuk sağlığı ile ilgili seminer

Kepez Belediyesi ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Dilek Kökçü işbirliği ile çocuklarda kış aylarında rastlanılan hastalıklarla ilgili bilgilendirme semineri düzenlendi.

Kepez Belediyesi’nin haberine göre Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Dilek Kökçü ve Kepez Belediyesi iş birliği ile Zübeyde Hanım Salonunda çocuklarda ateş yüksekliği, üst solunum yolu enfeksiyonlarında yapılması gerekenler ve bu konudaki doğru bilinen yanlışlar başlıkları altında seminer düzenlendi. Seminere katılım sağlayan aileler kış aylarında çocuklarda çok sık rastlanan hastalıklar hakkında bilgi aldı.

Yoğun programı nedeni ile seminere katılamayan Dr. Ömer Faruk Mutan ilettiği mesajında Kepez Belediyesinin UNICEF’in Çocuk Dostu Kentler Programına dahil olduğunu, Kepezin Çocuk Dostu Kent olma yönünde hızla ilerlediğini,   Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı bir Belediye kreşinin olduğunu, ikincisinin de hizmete açılmak üzere olduğunu, çocuklara yönelik seramik, buz pateni, piyona, keman, gitar, satranç, basketbol, voleybol, jimnastik, yüzme gibi  başlıklar altında 13 ayrı kursun ücretsiz olarak yürütüldüğünü ancak hekimlik kimliği nedeni ile özellikle sağlık bilgilendirme toplantılarını da ayrıca önemsediğini vurguladı.

Seminerin sonunda verilen bilgiler için Dr. Dilek Kökçü’ye çiçek takdiminde bulunuldu.

Haber Merkezi