“Kemalizm miadını doldurmuştur!” paylaşımına tepki

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti Cevatpaşa Mahallesi Başkanlığı sosyal medya hesabından Kemalizm ile ilgili bir paylaşımda bulunuldu. Yapılan paylaşımda, “CHP zihniyeti, miadını doldurmuş, etkisini kaybetmiştir” cümleleri yer aldı. Yapıldıktan sonra hata fark edilip kaldırılan paylaşıma, Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız’dan sert tepki geldi.

31 Ekim günü saat 23.55’te Ak Parti Cevatpaşa Mahallesi Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunuldu. Paylaşımın içeriği Kemalizm oldu. Mahalle Başkanlığı tarafından yapılan paylaşımda, “Bugünkü Kemalist argümanlar (CHP zihniyeti) günün koşullarına uyum sağlayamıyor, miadını doldurmuş, bir zamanlar Milli kurtuluş için gerekli olduğu ileri sürülen bir takım katliamdan, ırkçı faaliyetten ve dayatmadan sonra bu argümanlar arkasına saklanacağı bir bahane kalmamış, Kemalizm adı altında yapılanları meşrulaştırabileceklerini düşündükleri olgu ortadan kalkmıştır ve etkisini kaybetmiştir.

Kemalizm 1930’larda kalmış ve hala yaşatmaya çalışıp ilerici geçinen zihniyetine kadar dar kafalı ve geri olduğunu anladığımız sistemdir. Giderek körelmesi bir yana, tam olarak algılanamayıp sabit fikirli insanların elinde kaldığı ve putlaştırıldığı içinde iç boşaltılmıştır. Dolayısıyla bir an önce arındırılması ve Çanakkale’nin bu zihniyetten kurtulması gerekir” cümleleri yer aldı.

“Başı sonu belli olmayan, partimizi bağlamayan bir açıklamadır”

Konuyla ilgili görüşünü aldığımız Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, “Yapılan bu paylaşım Mahalle Başkanlığımız tarafından görüldüğü anda kaldırılmıştır. Bu paylaşımı yapan kişinin problemidir. Orası şahsi bir sayfa değildir ve mahalle başkanımız olaya hızlı bir şekilde el atmıştır. Bu açıklama partimizi bağlamayan, ne dediği belli olmayan, tabir caizse başı sonu belli olmayan bir yazıdır. Mahalle başkanımız gerekeni yapmıştır, bizde bu konuda ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi.

Tunahan Ünsal