Ecevit unutulmadı

Türk siyasi tarihinde önemli bir yere sahip olan ve Türk siyasetinde örnek işlerin altına imza atan Bülent Ecevit ölüm yıldönümünde unutulmadı.

Bülent Ecevit ölümünün 12.yılında unutulmadı. Çanakkale’de siyasiler Ecevit ile ilgili paylaşımlarda bulundular.

Ecevit ile ilgili, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “Halkçı, dürüst lider, 3.Genel Başkanımız, Karaoğlan Bülent Ecevit’i saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Ondan çok şey öğrendik” dedi.

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, “3.Genel Başkanımız, değerli siyaset adamı Bülent Ecevit’i ölümünün 12.yılında saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum” paylaşımında bulundu.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Bülent Ecevit’in, “Boşluğa bulut, buluta yağmur. Yağmura toprak ne güzel uymuş. Gündüze güneş, güneşe tarla, Tarlaya başak ne güzel uymuş. Başağa buğday buğdaya insan, İnsana emek ne güzel uymuş. Emeğe eylem eyleme yürek, Yüreğe sevgi ne güzel uymuş” dizelerini paylaştı. Gökhan, Ecevit ile ilgili, “Sevgi dolu yüreğiyle tanıdığımız, Türkiye Cumhuriyeti’nde başarılı bir şekilde 5 dönem boyunca Başbakan olarak hizmet vermiş kıymetli büyüğümüz Bülent Ecevit’i vefatının 12. Yılında rahmetle anıyor. Bir kez daha anısı önünde saygı ile eğiliyorum” paylaşımında bulundu.

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, “Bizim iki gücümüz var; “Hak ve Halk” diyen, siyasetin dürüst ismi, Türkiye’nin Karaoğlanı Bülent Ecevit’i aramızdan ayrılışının 12. Yılında saygı ve rahmetle anıyorum” cümlelerini paylaştı.

Tunahan Ünsal