ÇARO Troya Müzesi’nin tanıtımına ve eğitimine devam ediyor

Çanakkale Rehberler Odası (ÇARO) tarafından ÇOMÜ Turizm Fakültesi işbirliğinde Rehberlik bölümü öğrencilerine yönelik Troya Müzesi ve Örenyerine ile Arkeo–köye eğitim gezisi düzenlendi.

ÇARO Başkanı ve Turist Rehberleri Birliği (TUREB) Yönetim Kurulu Üyesi Adem BIÇER ile ÇOMÜ Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi ve Turist Rehberi Sinan GÖKDEMİR ve Turist Rehberi Mahmut ÖMÜR rehberliğinde Turizm Rehberliği ve Seyahat İşletmeciliği bölümünde okuyan öğrencilere Anadolunun kadim değerlerinden Troya Ören yeri ve ülkemizin en önemli müzelerinden Troya Müzesi gezdirildi ve hem Troya hem müze hem de Troya Yılı ve önemi hakkında bilgilendirme yapıldı.

Ardından Opet’in “Tarihe Saygı Projesi” kapsamında mükemmel bir görüntüye ve atmosfere bürünen Arkeo–köy (tevfikiye) ziyaret edildi. Köy kahvesinde vatandaşlarla sohbet edilerek görüş alışverişinde bulunuldu.

Gezi ile ilgili açıklama yapan Biçer, “Üniversitemizi ve öğrencilerimizi önemsiyoruz. Şehrimizin en önemli dinamiklerinden olan ÇOMÜ’de okuyan öğrencilerimize Çanakkale’yi ve Çanakkale’nin tarihi, turistik, doğal ve yöresel değerlerini anlatıyoruz. Bu gibi eğitim faaliyetlerimiz artarak devam edecektir.

Sık sık eğitim faaliyetleri düzenleyerek bölgeye hakim, nitelikli turizmcileri ve rehberleri yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Bu organizasyonun gerçekleşmesinde destek veren Fakülte Dekanımız ve hocalarımıza, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüze, Müze müdürümüz Ali bey ve Uzman Manolya hanım ile Tenedos turizme teşekkür ederiz.”