Çanakkale’de Sosyal Bilimler konuşulacak

Türk halk kültürünü tüm yönleriyle koruma ve yaşatmayı amaçlayan Motif Vakfı’nın 2000 yılından bugüne her yıl düzenlemiş olduğu sempozyumların bir yenisi de “MOTİF Vakfı Uluslararası Sosyal Bilimler Sempozyumu” adıyla 8-10 Kasım 2018 tarihleri arasında ÇOMÜ ev sahipliğinde Çanakkale’de yapılacak.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin haberine göre yurtiçi ve yurt dışındaki çeşitli üniversite ve kurumlardan sosyal bilimlerin farklı disiplinlerinde çalışmalar yürüten yaklaşık 100 akademisyen ve lisansüstü öğrencinin katılacağı sempozyumda, Filoloji, Güzel Sanatlar, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Eğitim Bilimleri alanları ve bu alanların alt dallarıyla ilgili olarak 120’yi aşkın bildiri sunulacak, böylece tüm sosyal bilimler disiplinlerinin zengin bir akademik tanışma, tartışma ve paylaşma ortamında buluşması gerçekleştirilecek.

Sempozyum düzenleme kurulu adına açıklamalarda bulunan Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet AÇA; “2000 yılından günümüze gelene değin her yıl tematik anlamda, belirli konular çerçevesinde düzenlenen MOTİF Sempozyumlarını bu yıl sosyal bilimlerin her alanına açarak, bilimsel ve akademik etkinliğimizi daha geniş biçimde gerçekleştirmek istiyoruz. Başvuru aşamalarında oluşan yoğun katılım da hem vakfın hem de sempozyumun saygınlığının en önemli göstergesidir. Bu bakımdan, 8-10 Kasım 2018 tarihlerinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek sempozyuma tüm ilgilileri davet ediyoruz” şeklinde konuştu.