Yenildik ama ezilmedik

Vestel Sultanlar Liginin ilk maçında takımız Çanakkale Belediyespor, ligin güçlü ekibi Galatasaray’a 3-1 yenildi. Boğazın Sultanları Galatasaray’a üç puan kaptırmalarına karşın oynadıkları oyunla göz doldurdu.

2018-19 sezonunun ilk karşılaşmasında Boğazın Sultanları Cumartesi günü Burhan Felek Spor salonunda karşı karşıya geldi. Çanakkale Belediyespor karşılaşmaya Birgül, Yasemin, Melis, Ece, Sobolska, Kaptan Cansu, Bihter (L), Ebru, Işıl, Gökçe ve Semra kadrosu ile çıktı. Kulüp menejeri Burcu Yılmaz’ın kafile başkanlığı yaptığı İstanbul deplasmanından puan değil belki ama boğazın sultanları, sezona umutlu bir başlangıçla girmeyi başardı.

Deplasmanda olmasına karşın oyuna iyi başlayan Çanakkale Belediyesporlu oyuncular, rakibinin saha ve seyirci üstünlüğüne yenik düştü. İlk seti 22-21’e kadar asılan Boğazın Sultanları, sayı üretemeyince seti 25-21 rakibe verdi. İkinci sete etkili başlayan boğazın Sultanları, uzun servislerle, rakip Galatasaray’a nefes aldırmadı. Birgül’ün ataklarını engellemeyen sarı-Kırmızılılar seti 25-23 boğazın Sultanlarına verdi.

Kısacası bu sezon, Çanakkale Belediyespor bir çok takımın canını yakması bekleniyor. Salı günü kendi saha ve seyircisi önünde oynayacak olan Sultanlar, ligin yeni takımı Aydın Büyük Şehir Belediyespor maçı ile 3 puanlı bir başlangıç yapmayı hedefliyor. Bu sezon Çanakkale Belediyesporun en büyük kozu olarak oyuncuların yanı sıra Teknik Direktör Dragan Nesic’in olması bekleniyor.

Güngör Yıldız